Školáci z Opavy si prošli Bludiště | e15.cz

Školáci z Opavy si prošli Bludiště

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čtveřice opavských deváťáků zabodovala v televizní soutěži Bludiště. Lidé je právě teď mohou vidět na obrazovkách.

Chtěli si vyzkoušet, jak jsou na tom s vědomostmi a sportovními výkony. Přihlásili se do soutěže, kterou znali z televize, a vyhráli všechno, co se dalo. Tereza Věntusová, Ondřej Balcárek, Vojtěch Mareček a Jakub Takacs ze Základní školy Edvarda Beneše si prošli celá tři kola televizního Bludiště.

Lezení na skály pomohlo

„Soutěž jsem párkrát viděl v televizi a napadlo mě, že bychom to mohli zkusit. Tak jsem to navrhl třídě,“ popisuje zrod nápadu Ondřej Balcárek. Každý z 9. B pak dostal papírek, na který měl napsat čtyři nejideálnější soutěžící. „Nejčastěji napsali naše jména, tak jsme do toho šli,“ líčí Jakub Takacs.
Na soutěž, ve které se šplhá po lanech, překonávají se překážky a zároveň řeší otázky ze všech možných témat, se cíleně nepřipravovali. „Nedá se připravit, je potřeba mít všeobecný přehled. A ten oni mají. Navíc každý z nich sportuje,“ říká učitel Rostislav Salamon, který spolu s jejich třídní Eliškou Peškovou v Bludišti soutěžil v doplňkových disciplínách. Ondra a Jakub ve volném čase lezou na skály, což jim pomohlo zdolávat lanové překážky, Vojta plave a Tereza hraje volejbal. V soutěži si dobře vedli i díky obchodnímu talentu, po celou dobu výborně kalkulovali se získanými body.
Na natáčení do Ostravy vyrazili začátkem října. „Na natáčení jsme byli poprvé a byla to příjemná zkušenost. Byla tam pohodová atmosféra i lidé. Jen časově to bylo náročné,“ přiznává Jakub Takacs. Natáčení dvacetiminutového pořadu trvalo tři hodiny. Po třičtvrtěhodinové přestávce je čekaly další tři hodiny s novým soupeřem. Třetí soutěž přišla druhý den.
„I my dospělí jsme byli plní dojmů. Hlavně jsme jim to nechtěli zkazit,“ říká učitelka Eliška Pešková.

Pomoc publika

Zbytek třídy i další žáci školy Edvarda Beneše seděli v hledišti a fandili. Aby je bylo pořádně slyšet, vezli s sebou téměř celou hudební učebnu.
První klání opavských deváťáků s týmem z Brušperku Česká televize vysílala minulý pátek, další dva díly lidé uvidí 20. a 27. listopadu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery