Slabiny Medvědů? Brankáři a peníze

Berounští Medvědi ukázali nové dresy a naznačili sestavu pro úvodní zápasy první hokejové ligy.

Hokejisté Berouna vstoupili do sezony středečním zápasem v Jihlavě, který skončil po uzávěrce tohoto vydání.
Tým má posily z partnerských klubů Kladna, Sparty, Slavie a také z Třince. Z města železářů přišel Jiří Hašek. „Už jsem hodně procestoval, takže mi nedělá problém aklimatizovat se v novém mužstvu. S Jardou Nedvědem jsem navíc hrával v Liberci,“ řekl Hašek (na snímku vlevo).
Spolupráce s extraligovými kluby Medvědům prospívá i v případě trenérů Richarda Žemličky a asistenta Jiřího Doležala. „Mají společné zkušenosti už ze Sparty,“ říká ředitel klubu Filip Vaněček. Nejzkušenější hráč „mančaftu“ Jaroslav Nedvěd vypichuje jejich autoritu. „Když ti dva bývalí špičkoví hráči přijdou na led, mají respekt nejen mladí kluci. Při „srandazápasech“ po tréninku je trenéři často přehrávají,“ odhaluje Nedvěd atmoféru přípravy.
Kádr je tedy kompletní. V útoku bude kapitán Novotný (na snímku vpravo), dále pak Hašek, Besser, Vlček, Kupec, Pavel, Hafenrichter, Rudovský, Švagrovský, Karpov, Pacovský, Kafka, Žalčín a Tůma. Obranu podrží Nedvěd, Růžička, Látal, Jebavý, Jelínek, Husák, Hertl a Vacek. Slabina bude podle asistenta trenéra Jiřího Doležala v bráně. „Doufáme, že ve spolupráci s Jirkou Hájkem, který se gólmanům věnuje, posuneme jejich výkony nahoru,“ řekl. Jedničkou v brance bude Dominik Furch ze Slavie. „Věříme mu i po posledním zápase, kdy nepředvedl zrovna stoprocentní výkon,“ řekl kouč Žemlička. V šatně utichly vtípky mezi „sparťany“ a „slávisty“ a všichni jdou za jediním cílem: doma vyhrávat a venku bodovat. Dopomoct by k tomu měla agresivní hra mužstva systémem 1-1-3. „Pokud se nám podaří dostat se do elitní osmičky, bude to perfektní. Rozhodně se nechceme znovu ocitnout v barážové skupině,“ řekl ředitel Vaněček. „Finanční situace je složitá. Snižovali jsme hráčům smlouvy, deset jich odešlo. Věřím partnerům, že sezonu společně zvládneme bez komplikací finančního charakteru,“ připustil Vaněček další možnou slabinu klubu.
Svým fanouškům se Medvědi doma poprvé představí dnes, v sobotu 18. září. Utkání proti Benátkám na berounském ledě začne v půl šesté večer.