Šlesingr prožil hořkosladký víkend | E15.cz

Šlesingr prožil hořkosladký víkend

Čeští biatlonisté v Novém Městě na Moravě na kolečkových lyžích zastínili i rakouské hvězdy. Nechali jim jen jednu z šesti mužských medailí.

Tvář Michala Šlesingra po sobotním vítězství ve sprintu rozzářil úsměv, po nedělní stíhačce jej ale vystřídaly rozpaky. V poslední střelecké položce totiž prohospodařil vítězství. Jedna chyba tak českou biatlonovou
jedničku odsunula za Fridricha Pintera. Jinak by Šlesingr na novoměstských tratích v letním IBU Roller Cupu
vybojoval dva triumfy.

Šlesingr sice chyboval i při sobotním sprintu na 10 km, jenže tam se skvělým během na kolečkových lyžích stejně prodral na první místo.

„Závodil jsem po dlouhé době, a tak ještě nemám ty správné návyky. Před stojkou jsem se zaposlouchal do slov komentátora na stadionu a nesoustředil jsem se tak, jak bych měl,“ glosoval po sprintu Michal Šlesingr.

Oba dva dny se za ním seřadili jeho reprezentační kolegové Lukáš Kristejn a Ondřej Moravec. Jediný Pinter držel vysoko rakouskou vlajku. Jinak členové výpravy plné medailistů z Vancouveru na asfaltových tratích v lese Ochoza ani na střelnici nezářili. ¨

Češi na domácí půdě v Novém Městě na Moravě nikoho jiného na stupně vítězů nepustili. Ani úspěchy ověnčeného Christopha Sumanna či Tomasze Sikoru. Zato výsledky Češek byly o dost skromnější. Nejlepší
umístění vybojovala Gabriela Soukalová - v sobotu skončila třetí, ve stíhačce čtvrtá.

Pro pořadatele byl víkend dalším testem před velkými světovými akcemi. Vrcholem bude světový šampionát v biatlonu v roce 2013.

IBU ROLLER CUP, výsledky

Muži, sprint (10 km): 1. Šlesingr 27:55,1 min. (2 trestná kola), 2. Kristejn -8,8 (1), 3. Moravec -9,2 (2).

Stíhací závod (12,5 km): 1. Pinter (Rak.) 36:32,7 (2 trestná kola), 2. Šlesingr -25,8 (2), 3. Kristejn -34,0 (3).

Ženy, sprint (7,5 km): 1. Cylová (Polsko) 24:14,9 (1), 2. Bachmannová (Německo) -23,1 (4), 3. Soukalová -1:02,2 (2).

Stíhací závod (10 km): 1. Bachmannová 33:03,6 (2), 2. Preusslerová (obě Německo) -1:19,7 (2), 3. Cylová (Polsko) -3:13,4 (7).

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!