„Smím prosit, krásná lázeňská dámo?“ | e15.cz

„Smím prosit, krásná lázeňská dámo?“

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Lázeňští hosté v Teplicích nad Bečvou mají stále v oblibě tradiční taneční večery.

Teplice nad Bečvou l Už desítky let je to jedno z velkých klišé. Host přijíždí do lázní a kromě ozdravných procedur zažívá i milostný románek. Nejvíce jich začne na tanečních večerech. Ty si dodnes zachovali svou oblibu i v Teplicích nad Bečvou. Hosté si je po léčebných kúrách a procházkách Hranicemi a okolím nenechají ujít.

Najít si v lázních lásku není podle lázeňského hosta Pavla z Ostravy, který své celé jméno prozradit nechtěl, nic těžkého. „Začíná to slovy: Budeme si tykat. Na to se musí připít a k tomu patří polibek a pak tanec. Potom pozvete paní na procházku. Není co řešit, pokud je člověk dostatečně výmluvný,“ říká Pavel, který si teplické lázně oblíbil a občas tam vyrazí i s rodinou na víkendy nebo na pár dní.

Zábava v kavárně

V kavárně sanatoria Moravan zní hudba. „Hvězdičko blýskavá, mám život svázaný s tvým, těžko tě získávám, lehko tě ztrácím, já vím,“ zní sálem. Po parketu se plouží několik párů. „Ty dvě dvojice, to jsou lázeňští manželé,“ popisuje Pavel. Sedí u stolku s ženou v modrých společenských šatech. „Náhodou jsme se tady potkali, je to rodinná známá,“ vysvětluje.

U stolů v tanečním sále sedí páry, nebo skupinky hostů. Výjimkou je osamocená dvojice mužů. Jsou v lázních poprvé a teprve se rozkoukávají. „Moc se mně tady líbí, nejraději bych tu zůstal,“ přeje si Miloš z Vyškova. Stejně jako většina dalších mužů se zdráhá prozradit jméno, aby se o jeho lázeňských kratochvílích nedozvěděli blízcí.

Už sice byl na tanečním večeru minulý týden, ale žádný vztah se ženou tady ještě nenavázal. Jeho spolustolovník Antonín z Třebíče je nejspokojenější, když sálem zní La Paloma Blanca.

Poprvé je v lázních také Stanislav z Brna. Sedí u vína se sympatickým párem. „Nemá to tady chybu. Pokud mi to zdraví a zdravotní pojišťovna dovolí, rád bych se sem vrátil. Možná si do Teplic zajedu i sám,“ zvažuje Stanislav. Pochvaluje si nejen atmosféru tanečního večera, ale také procedury a procházky do okolí Hranic.

Sladké mámení přitáhlo na parket další tanečníky. Mezi stoly se proplétá servírka. Práce v kavárně se jí líbí. „Hosté sem chodí pěkně oblečení a teď v zimě se tady dámy přezouvají do lodiček, to je takové milé. A nikdo se tady neopíjí, všichni jsou slušní,“ pochvaluje si. Lázeňské lásky zaregistrovala i ona. „Vodí se za ruce, dávají si pusinky. Po čase se tady opět setkají, objeví se tady na pár dní,“ říká servírka.

Švihák lázeňský

Najít typického šviháka lázeňského? Zbytečná práce. Vyhledá vás sám. O lázeňských láskách by mohl napsat knihu právě Pavel z Ostravy. Do Teplic jezdí často. „Většinou si platím sám pobyt na pár dní,“ upřesňuje.

Lázeňské lásky už nevyhledává. „Už jsem starý na to, abych si komplikoval život,“ tvrdí. A s ženami je to podle něj těžké. „Čtyřicetiletá žena staršího muže nechce a starší ženy málokdy připustí sex. Mají ostych kvůli figuře. Když ale přeskočí jiskra, je to zbytečné. Když už k něčemu takovému dojde, měli by muži mít na paměti, že nesmí podvést manželku,“ radí Pavel.

Mama Mia zrychlila na parketu tempo. „Převažují ale pomalé skladby. Jsme v lázních, kde jsou lidé s nemocemi srdce. Repertoár tomu musí být úměrný, nemůžu tady hrát diskotéku,“ říká s úsměvem Vladimír Volek, který hraje a zpívá lázeňským už šest let.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video