Softbalistům unikla druhá liga | E15.cz

Softbalistům unikla druhá liga

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Opavští softbalisté si v play-off drželi neporazitelnost, finále ale nezvládli.

Opavský softbal byl po sedmi letech opět v čele Moravské ligy. K postupu do druhé nejvyšší soutěže mu zbýval jediný krok, který chtěl opavský tým udělat o víkendu na turnaji v Kostelci nad Orlicí. Právě poslední turnaj ale rozhodl, že druhá liga zatím zůstane softbalistům z TJ Hitu zavřená. „Most jsme ještě zvládli 3:2, pak jsme ale podlehli Sedlčanským 1:3 a prohra 2:9 s Havlíčkovým Brodem nás posunula na třetí místo ve skupině, takže jsme do druhé ligy nepostoupili,“ shrnuje předseda oddílu Zdeněk Mateřanka. Opava přitom na postup jednoznačně měla, celý rok byla pro soupeře neřešitelným problémem. „Kdybychom pomýšleli na slušné příčky v druhé lize, museli bychom posílit kádr, pravděpodobně z naší spřátelené Ostravy nebo ze Slovenska. Na postup jsme ale měli, což družstvo dokazovalo i v play-off,“ pokračuje Mateřanka. Kádr Hitu se skládá ze zkušených matadorů, ale také z nadšenců a mladých hráčů. „Podařilo se nám vybudovat kompaktní tým z velké části z hráčů, kteří se softbalem v Opavě začínali, teď se vrátili zpátky z oddílů vyšší úrovně a hrají si jen tak pro radost moravskou soutěž. Letos jsme navíc do sestavy zapojili dorůstající generaci kadetů,“ dodává Mateřanka.

V Moravské lize neporazitelní

Opavský Hit podával skvělý výkon už v základní části soutěže, kterou vyhrál bez porážky a připsal si také vítězství v Interpoháru. „Opava zvítězila ve všech zápasech základní části a byla nejvýše nasazeným týmem v play-off soutěže. V posledním kole jsme deklasovali své soupeře rozdílem třídy a, ačkoliv jsme nebyli v nejsilnějším složení, vyhráli jsme v Luhačovicích 15:0 a 11:1, nad Brnem pak 9:6,“ vysvětluje Mateřanka.
Play-off, které se odehrálo na hřišti Opavy jako vítěze základní části, vyšlo domácím stejně dobře. „Přes absenci tří hráčů základní sestavy naši hráči soupeřům nedali šanci a udrželi si neporazitelnost v soutěži. Ve finále jsme hráli s Lednicí. Hned v první směně jsme se ubránili a v útoku se po pečlivém startu Pavla Kasperčíka, vynikajícím slapu Dušana Borbélyho a tvrdém odpalu Radima Schlingera ujali vedení 2:0. Soupeř snížil po chybě naší obrany, ale to bylo z jeho strany všechno. Dostali jsme Lednici pod tlak, který vyvrcholil odpalem za oplocení hřiště,“ komentuje play-off Mateřanka. I když opavský softbal zůstává ve druhé lize, tým svá předsevzetí splnil. „Pro letošní rok jsme si stanovili tři cíle. Vyhrát základní část soutěže, abychom mohli pořádat turnaj v Opavě, vyhrát celou soutěž a zúčastnit se kvalifikace o druhou ligu, což jsme zvládli,“ shrnuje předseda oddílu Mateřanka.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.