Španělská televize obnoví živé přenosy z býčích zápasů | E15.cz

Španělská televize obnoví živé přenosy z býčích zápasů

Býčí zápasy v Madridu
Býčí zápasy v Madridu
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Na obrazovky španělské státní televize se po šestileté pauze vrátí živé přenosy býčích zápasů. Cílem je posílit řadu století dlouhou tradici symbolizující Španělsko, která se ale nyní potýká s klesající popularitou i s hospodářskou krizí.

Živé páteční přenosy budou obnoveny 5. září ze severošpanělského města Valladolid. Změna politiky v televizi přichází pod novou konzervativní vládou, která je proti pokusům omezit býčí zápasy ve Španělsku. Za minulé, socialistické vlády televize RTVE zastavila živé večerní přenosy z ekonomických důvodů i kvůli tomu, že byly vysílány v čase, kdy se na obrazovku často dívají děti.

Býčí zápasy a s tím spjatý průmysl citelně zasáhla současná vážná hospodářská krize. Poklesla kvůli ní návštěvnost a snížil se i počet soubojů mohutných zvířat s chrabrými toreadory. Loni navíc Katalánsko jako druhý španělský region býčí zápasy zakázalo, čímž se přidalo ke Kanárským ostrovům. Tam podobné omezení platí již od roku 1991.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.