Spekulace: Nexus Prime možná bude telefon i tablet | E15.cz

Spekulace: Nexus Prime možná bude telefon i tablet

Nexus One
Nexus One
• 
ZDROJ: CTK

Martin Prokop, smartmania.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(VIDEO) Server Phandroid.com přišel se zajímavou teorií ohledně připravovaného smartphonu Nexus Prime. Ten vzniká ve spolupráci Samsungu a Googlu. To dalo za vznik spekulaci, která je velmi zajímavá a hlavně nám dává smysl. Je totiž pravděpodobné, že Nexus Prime nebude pouze telefon, ale zároveň také tablet. Tím by se vyřešila otázka, jak chce Google sjednotit systém Android pro telefony a tablety - to má právě za úkol verze 4.0 Ice Cream Sandwich.

Na konci videa je krátce vidět připravovaný telefon, ale bude to opravdu jen telefon? Celých 29 sekund Samsung poukazuje na dokonale spárované věci (víno a svíčky, noviny a káva), tak proč by nemohla být dokonalá harmonie telefonu a tabletu v jednom? Tím by se vysvětlila i přítomnost dokovacích konektorů na straně přístroje.

V praxi by to mohlo vypadat tak, že by telefon sloužil jako hardwarový základ pro tablet, který by byl v podstatě jen schránkou s displejem a klidně i další baterií. Všechno do sebe vcelku dobře zapadá a na přiloženém obrázku je i část tabletu vidět.

Jestli to je jen šťastná shoda náhod či pravda se dozvíme již příští úterý. Pokud se ale tato spekulace potvrdí, troufám si říct, že Samsung s Googlem nastaví laťku opravdu vysoko a ostatní výrobci budou mít co dohánět.

Reklama Samsungu - Mobile unpacked 2011

Autor: Martin Prokop, smartmania.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video