Stále stříbrná Lucie Pavlásková | e15.cz

Stále stříbrná Lucie Pavlásková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Šestnáctiletá taekwondistka Lucie Pavlásková skončila potřetí v řadě druhá na mistrovství Evropy či světa ve sportovním boji.

Studentka čtyřletého gymnázia ve Frýdku-Místku Lucie Pavlásková patří k oporám juniorské taekwondové reprezentace. Tu vede v roli kapitánky. Letos se z evropského šampionátu, který hostil koncem února estonský Tallin, vrátila se čtyřmi medailemi. Tři získala v soutěžích družstev a jednu mezi jednotlivci.
„Ve sportovním boji byla potřetí v řadě druhá na mistrovství Evropy nebo světa. Je to škoda, protože má na víc. Lucka je bohužel moc hodná. Chybí ji zdravá zarputilost,“ charakterizuje svou svěřenkyni trenér Jozef Juhás.

Porážka ve finále

Sportovní boj je disciplína, ve které musí závodníci všechny své údery kontrolovat. „Občas to tak ale nevypadá. Sem tam někoho odnesou s otřesem mozku nebo přeraženým nosem. I s tím musí závodník počítat,“ uvádí Pavlásková. Taekwondistka frýdecko-místeckého oddílu Joomuk prošla vyřazovacím pavoukem až do finále, ve kterém nestačila na zápasnici z Ruska. „Bylo to hodně vyrovnané. První dvě minuty měla navrch. Byla průbojnější. Další dvě už jsem se ji vyrovnala. Nakonec rozhodlo až prodloužení. Ze začátku jsme se spíše oťukávaly. Pořádně jsme se do sebe pustily až posledních deset sekund. Rozhodčí přisoudili zlato soupeřce,“ popisuje Pavlásková finále ve sportovním boji.
Další tři medaile získala talentovaná závodnice v kategorii družstev. Ve sportovním boji skončila s českou reprezentací na třetím místě. Bronz brala i za technické sestavy, při kterých předvádí družstvo nacvičenou choreografii. Ve speciálních technikách, které představují nespočet různých kopů, se s týmem dočkala i nejcennějšího kovu.
„Stejně jako ve sportovním boji jednotlivců, i v družstvech nás dvakrát porazily Rusky. Mají výhodu v tom, že každá z nich se většinou specializuje jen na jednu disciplínu. Na šampionátu jich bylo 117. Zatímco nás jen šestačtyřicet,“ přibližuje Pavlásková. Díky tomuto šampionátu se šestnáctiletá studentka poprvé podívala do hlavního města Estonska Tallinu. Bohužel ale neměla moc času na to, aby si ho prohlédla.
„Ráno jsme posnídaly a hned jsme vyrazily na zápasy do hal. Když jsme se večer vrátily, padly jsme na postele a spaly. Viděly jsme jen několik památek. Nejvíce mě překvapilo zamrzlé moře,“ prozrazuje Pavlásková. Mladá reprezentantka byla v Estonsku bez internetu, přesto udržovala kontakt alespoň s nejbližšími. „Rodičům jsem pravidelně psala esemesky. S trenérem jsme celý šampionát podrobněji zhodnotili až po návratu na trénincích,“ zakončuje držitelka čtyř medailí z posledního šampionátu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery