Stát prodal dva pozemky v areálu zámečku Bílé Poličany | E15.cz

Stát prodal dva pozemky v areálu zámečku Bílé Poličany

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), odbor Odloučené pracoviště Trutnov (Územní pracoviště Hradec Králové), za 350 000 korun prodal dva pozemky v katastrálním území Bílé Poličany do vlastnictví Hasičské vzájemné pojišťovny. Na pozemcích o celkové výměře 3553 metrů čtverečních, které patří do areálu zámečku Bílé Poličany, se nacházejí stavby v jejím vlastnictví.

Zámeček Bílé Poličany je v majetku současného vlastníka od roku 1999. Zámek je se svými částmi, mezi něž patří i jedna z prodaných parcel, která je částečně zastavěná garážemi pro hasičská vozidla, zapsán v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky. Druhá prodaná parcela pod památkovou ochranu nespadá.

Objekt zámku s rozsáhlým parkem patřil k velkostatku Bílé Poličany. V roce 1946 majetek získalo město Dvůr Králové nad Labem, a to odkoupením pozůstalosti od oprávněných dědiců zesnulé majitelky panství. Od konce roku 1948 patřil zámek Československému rozhlasu, v roce 1953 pak ministerstvu vnitra. To zde založilo požární učiliště, které se postupně změnilo v dnešní Ústřední hasičskou školu, která je zařízením Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Toto sdružení ve stávajícím středisku Ústřední hasičské školy navázalo jako právní nástupce Svazu požární ochrany v pokračování školení dobrovolných hasičů a nemovitosti užívá stejně jako jeho předchůdce.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video