Stát upustil od záměru odkoupit Labskou boudu | E15.cz

Stát upustil od záměru odkoupit Labskou boudu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministerstvo životního prostředí definitivně upustilo od záměru vykoupit od majitele Labskou boudu v Krkonoších a zbourat ji. Důvodem je nedostatek financí, celý proces měl vyjít až na 90 milionů korun. Hotel se potýká se špatnou pověstí a nezájmem turistů.

Majitel Labské boudy Martin Pumr již před několika týdny uvedl, že vleklé jednání se státem zřejmě ukončí. Prodej však tehdy ještě nevyloučil. Nyní už změnil názor. „Zahájil jsem rekonstrukci interiérů, měním topení, záchody, podlahy a obložení,“ řekl Pumr. Novou část s 50 lůžky chce zpřístupnit už letos na konci roku. V příštím roce by pak mohla být provedena celková rekonstrukce, na níž budou spolupracovat i studenti architektury z ČVUT. Největší překážkou projektu bude současná nedostatečná tepelná ochrana objektu a rozpadající se panely.

Přestože se ale rodí plány na přestavbu Labské boudy, je budova stále ještě na prodej. „Stále je v naší nabídce,“ řekl Tomáš Rybáček z realitní agentury MT Progress. V jejím katalogu je od roku 2007, kdy také začala jednání mezi majitelem a státem. Nejblíže dohody byly obě strany v roce 2008, kdy se ministerstvu podařilo snížit cenu ze 43 milionů na 30 milionů. Těsně před podpisem ale dohoda zkrachovala. „Chtěli nám prodat celou akciovku, což jsme odmítli. Mohly v ní po nich zůstat nějaké dluhy,“

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video