Stovky lidí parkují načerno | E15.cz

Stovky lidí parkují načerno

Na parkoviště U Koruny se dá dostat jen přes zákaz vjezdu. Auta tam nemají co dělat. Přesto tam denně parkují stovky řidičů.

K parkovací ploše U Koruny se bez porušení předpisů nedá dostat. Při vjezdu do Puškinovy ulice z Gočárovy třídy je zákaz vjezdu motorových vozidel a zákazy jsou i na dalších příjezdových cestách.

„Může tam vjet jen dopravní obsluha. Teoreticky se na parkoviště nedá dostat a mělo by být prázdné. Parkuje se tam načerno,“ řekl komisař hradeckého dopravního inspektorátu Lubomír Šitina.
Při pohledu na množství parkujících aut si řidiči často neuvědomí, že je něco špatně.

„Parkuji tady, protože se jinde platí. A sousední menší parkoviště, kam se dá vjet bez porušení předpisů, je beznadějně plné. Kdyby nebylo oddělené zábradlím, nemusel bych porušovat předpisy,“ řekl Jiří Langáček z Hradce Králové.

Všude okolo se platí

Firma Atol provozující ve městě parkovací systém nedávno v okolí zpoplatnila parkování. O ploše U Koruny hovořila jako o záchytném parkovišti, které bude zatím zdarma, a platit se tam začne teprve v září. Od řidičů tam firma vybírat peníze za parkovné zatím ani nemůže. Nejde totiž o parkoviště a stát by se tam nemělo.

„Není to parkoviště, ale pouze takzvaná areálová komunikace,“ potvrdil tiskový mluvčí hradeckého magistrátu Václav Svoboda a dodal, že město již připravuje opatření, která tam parkování zlegalizují.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.