Střelnici čeká společný koncert kytarových drtičů

Klatovy dodají melodii, Plzeň zase kytarový nářez. Tak bude vypadat společný koncert kapel Promises a Damneed z Klatov, které do svého domácího klubu Střelnice pozvou plzeňské party Positive Mind a Concrete.

„Určitě velkým lákadlem budou domácí Promises, kteří vystoupí v Klatovech po dvou letech a navíc ve změněné sestavě,“ upozornil kytarista Damneed Jiří Kaisr. Doom rockoví Promises jsou zároveň nejstarší kapelou, která na společném koncertě vystoupí. V roce 1994 ji založil Václav Aška, který je posledním původním členem této formace. Posledními změnami, kterými Promises prošli, jsou nové posty kytaristy a baskytaristy.

Novým krotitelem hlubokých tónů se stal Petr Heřman a kytary se chopil Vít Buriánek, kterého budou někteří fanoušci znát z klatovské rockové party New Kiss. Promises mají na svém kontě také řadu nahrávek. Kromě dvou demokazet se mohou pochlubit také dvěma cédéčky a hostováním na výběrových albech. Naopak nejmladší kapelou budou zmínění Damneed, kteří vznikli před dvěma roky. Jejich hudba se nese v duchu rocku a metalu, ovšem v písních je možné najít i další směry, například metalcore, grunge a další styly. Positive Mind, kteří se do klatov chystají z Plzně, jsou zase ve svém domácím prostředí jednou z nejoblíbenějších kapel na poli tvrdší muziky.

Nedávno se také prezentovali klipem k písni Justice core inside. „Posledním tahounem v ryze tvrdém ranku budou Concrete, kteří hrají metalcore a mísí ho s melodickými linkami a poměrně skočnými pasážemi,“ vysvětluje Kaisr. Pro klatovské publikum nebudou Concrete ničím neznámým, protože už v minulosti se zde prezentovali po boku kolegů z Promises. Kromě toho vydala plzeňská metalcorová parta v letošním roce cédéčko s názvem Reo. Společný koncert této nadupané čtveřice odstartuje v klatovské Střelnici 29. ledna ve 20 hodin.