Studenti pátrají po ztracené soše | E15.cz

Studenti pátrají po ztracené soše

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Prázdné místo zůstalo na hladině řeky u železničního mostu po sympatické „tlusťošce“, soše studentky sochařství Terezy Erbenové.

Po třech týdnech od vystavení zmizela ze svého místa u náplavky socha, která právem poutala pohledy kolemjdoucích. „Nevím co se stalo, socha je nezvěstná, buď je na dně Vltavy nebo jí někdo ukradl,“ vysvětluje její autorka Tereza Erbenová.

Socha korpulentní růžové dámy v modrých plavkách, v záchranném kruhu, s párkem a kornoutem zmrzliny, zmizela o tomto víkendu. Dáma plavala na hladině řeky u náplavky na Výtoni. Socha byla vyrobena z laminátu a na hladině jí držel červenobílý plovací kruh.

Studenti neví, jestli jí někdo ukradl, nebo jestli uplavala. Pravděpodobnější se ale jeví krádež, protože socha byla připoutána k panelu, umístěném na dně řeky. „Ptali jsme se na okolních lodích i na lodi Tajemství, která kotví hned vedle, ale nikdo o ní neví,“ potvrzuje další ze studentů sochařství Jan Boháč.

Pátrání po soše studenti nevzdávají. „Vyrobíme plakáty s fotkou tlusťošky a vylepíme je v okolí náplavky. Třeba ji někdo vidě,l“říká Erbenová.

Socha byla jedním z exponátů výstavy semestrálních prací studentů nazvané Vezmi svoji sochu v neděli k vodě, kterou společně pořádá Ateliér sochařství Vysoké školy uměleckoprůmyslové pod vedením Krištofa Kintery a Moniky Havlíčkové a Galerie (A)VOID, která sídlí na náplavce.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video