Tesle vyroste další konkurence, Ford chystá masivní investice do aut na elektřinu | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Tesle vyroste další konkurence, Ford chystá masivní investice do aut na elektřinu

Tesle vyroste další konkurence, Ford chystá masivní investice do aut na elektřinu
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Ford

Vladislav Kluska - VTM.cz

Americká automobilka Ford doposud příliš nevyčnívala se svýma snahama o moderní elektrická auta, nyní ale přichází zprávy o plánovaných masivních investicích právě do tohoto odvětví. Do roku 2022 plánuje dle webu Reuters vyčlenit na 11 miliard dolarů a uvést až 40 nových modelů.

Původně se mělo jednat o částku 4,5 miliardy do roku 2020, jde tedy o značné navýšení a přehodnocení strategie. Hlavním cílem je převést nejznámější vozy do nových moderních verzí a konkurovat tak ostatním značkám. Z celkového počtu bude 16 vozů plně na elektřinu a zbytek hybridní vozy.

Byton přijíždí: Co všechno chytrý elektromobil s obří interaktivní obrazovkou umí?

Nezůstane ale pouze u elektrifikace, Ford se, podobně jako ostatní automobilky, zaměří i na vývoj autonomních vozů. Již nyní probíhají testy společně s americkým řetězcem na rozvoz pizzy Domino a do budoucna se rozšíří o spolupráci se startupem Postmates, který se opět zaměřuje na rozvoz zboží.

Nostalgie na kolech: Elektromobil Morgan EV3 se bude vyrábět sériově

Krom snahy zůstat relevantní a umět konkurovat značkám právě jako Tesla jsou motivací pro Ford i zpřísňující se regulace ohledně spalovacích motorů, které se postupně zavádí po světě. Bez uvedení nového portfolia by v budoucnu mohli mít vážné problémy, už dnes je v ohodnocení na burze přeskočila právě Tesla.

Více na: https://vtm.zive.cz/clanky/tesle-vyroste-dalsi-konkurence-ford-chysta-masivni-investice-do-aut-na-elektrinu/sc-870-a-191373/default.aspx

Článek vyšel na serveru VTM >>>

Autor: Vladislav Kluska - VTM.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!