Thajwanský ministr apeloval na muže, aby si na toaletě sedali | E15.cz

Thajwanský ministr apeloval na muže, aby si na toaletě sedali

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
• 
ZDROJ: CTK

ČTK, kmb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Širokou debatu i značný rozruch vyvolal tchajwanský ministr pro ochranu životního prostředí, když vyzval muže, aby si při močení sedali stejně jako ženy. Tímto způsobem se podle ministra Stephena Shena postarají o čistší prostředí.

Jeho návrh podporují i další oficiální činitelé, kteří by tento týden měli vyzvat místní správy, aby na veřejných místech rozvěsily výzvy pro muže, v jaké pozici mají napříště močit. Zatímco většina žen na sociálních serverech Shenův návrh podporuje, muži zhusta míní, že pro ně bude těžké odnaučit se to, na co byli dosud zvyklí. Informaci přinesl zpravodajský server BBC News.

Tchaj-wan tak chce jít ve stopách takových zemí, jako je Švédsko či Japonsko, kde údajně muži čím dál tím častěji opouštějí tradiční způsob močení ve stoje. „Slyšeli jsme, že v Japonsku si sedá třicet procent mužů,“ řekl Yuan Shaw-jing ministerský zaměstnanec a náměstek pro obnovu životního prostředí a skladování toxických látek.

Ve Švédsku skutečně podobný návrh padl v polovině června letošního roku. Tehdy v radě kraje Sörmland místní členové Levicové strany Švédska žádali o totéž pracovníky v kancelářích úřadu a požadovali, aby se začaly značit toalety, kde muži močí ve stoje speciálním symbolem. Politici argumentovali, že kromě čistších toalet je sezení na míse dobré pro mužskou prostatu a sexuální život.

Inspekce sice dávají zhruba 100 tisícům tchajwanských veřejných záchodků vysoké známky, ale přesto je tu podle úřadu pro ochranu životního prostředí nadále prostor pro zlepšování a zajištění, aby záchodky nebyly cítit po moči, jež netrefila místo určení.

Tchajwanský ministr svou výzvu podpořil prohlášením, že to co navrhuje, už roky sám provozuje, a to jak doma, tak na veřejných toaletách.

Autor: ČTK, kmb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video