Tipy na víkend: Až se zima zeptá, můžete mít šálu z ovčí vlny | E15.cz

Tipy na víkend: Až se zima zeptá, můžete mít šálu z ovčí vlny

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: e15

nes

Share on Facebook Messenger
Výroba zimních vlněných šál bude hlavním programem nedělních pátých Ovčáckých slavností v Borovanech na Českobudějovicku, ale pořadatelé slibují návštěvníkům i jiné zajímavosti. Farmáři mohou přijít na seminář o zpracování mléka a masa, pro děti je připraveno divadlo a dílny, uvidí i ukázky dojení, pastvy či střihání ovcí, vyhrávat budou dudáci.

za kulturou

Jeden z nejstarších folklorních festivalů v Česku se budekonat již počtyřiašedesáté v Jablunkově na Frýdecko-Místecku. Na tradiční akci nazvanou Gorolski Święto, kterou pořádá polská národnostní menšina, přijede o víkendu více než 30 souborů zejména z Česka, Slovenska a Polska. Pořadatelé jako každý rok očekávají zájem tisíců diváků. Festival začíná už dnes.

za pohybem

Spolek Campanula pořádá zítra v Ostravě pro vodáckou veřejnost 4. ročník Závodu netradičních plavidel na řece Ostravici. Mezi lávkou EU (mezi Slezskoostravským hradema ostravským Výstavištěm) a lávkou na Kamenec v Komenského sadech poměří síly plavidla jakýchkoli tvarů a neomezené délky. Pohon výhradně vlastní silou! Prezentace závodníků probíhá do 13.30 hodin, startovné je 50 korun a cena pro vítěze je tři tisíce korun.

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.