Titul získal Liberec, Sparta je druhá

Liberec slaví fotbalový titul

Liberec slaví fotbalový titul Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté Liberce po šesti letech získali ligový titul. V přímém souboji o českého mistra remizovali s obhájcem prvenství Plzní bez branek a po posledním kole sezony udrželi tříbodový náskok v čele tabulky. Hosté neměli daleko k vítězné brance, Darida a Wágner ale v druhé půli trefili jen tyč.

Liberec navázal na triumfy ze sezon 2001/02 a 2005/06 a slaví svůj třetí titul. V počtu triumfů v samostatné české lize se tak vyrovnal pražské Slavii a může se těšit na účast v druhém předkole Ligy mistrů. Naopak Plzeň nedokázala zopakovat svůj loňský premiérový titul, nakonec obsadila třetí místo za Spartou a čeká ji druhé předkolo Evropské ligy. Z první ligy sestupují dva pražské týmy - Bohemians a Viktoria Žižkov.

V předchozích 18 ligových sezonách se čtyřikrát rozhodovalo o mistrovi v 30. kole, až nyní se tak ale stalo v přímém souboji. S napětím očekávaná bitva dvou týmů s nejvyšším počtem vstřelených branek v soutěži začala útočně. Liberec nechtěl spoléhat na to, že mu stačí bod, a jako obvykle se snažil o aktivní fotbal.