Tlačítko start se vrací. Microsoft představil Windows 8.1 | E15.cz

Tlačítko start se vrací. Microsoft představil Windows 8.1

ČTK

Share on Facebook Messenger
Americký softwarový obr Microsoft zpřístupnil předběžnou verzi operačního systému Windows 8.1. Vyřešit má některé nedostatky, na které si stěžovali uživatelé současné verze systému Windows 8. Předběžná verze novějších Windows je k dispozici k bezplatnému stažení z internetu.

Microsoft již dříve uvedl, že v aktualizaci Windows 8.1 vrátí do svého operačního systému tlačítko „start“, na jehož odstranění si řada uživatelů stěžuje.

„Usnadněme spouštění aplikací způsobem, na který jsme zvyklí,“ řekl dnes na konferenci v San Francisku generální ředitel Steve Ballmer. Aktualizace zahrnuje i řadu dalších vylepšení.

Předběžná verze Windows 8.1 přichází osm měsíců poté, co se začaly prodávat stolní počítače, notebooky a tablety se systémem Windows 8. Předběžná verze je určena zejména pro partnery Microsoftu a vývojáře, stáhnout si ji ale může kdokoliv. Verze určená pro širší veřejnost by se měla objevit ve druhé polovině roku, konkrétní termín však Microsoft zatím nezveřejnil.

Windows 8 jsou odpovědí Microsoftu na měnící se návyky uživatelů a rostoucí popularitu tabletů. Systém klade důraz na ovládání pomocí dotekových obrazovek na úkor klávesnice a myši. Microsoft zatím prodal přes 100 milionů licencí na Windows 8.

Jedním z cílů operačního systému Windows 8 bylo posílit konkurenceschopnost Microsoftu právě na rychle rostoucím trhu s tablety. V letošním prvním čtvrtletí však tvořily tablety se systémem Windows pouze necelá čtyři procenta trhu. Tomu dominují přístroje se systémem Android a tablety iPad od Applu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.