Tom Jones rozburácí O2 arenu | E15.cz

Tom Jones rozburácí O2 arenu

Štěpán Sedláček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na svém kontě má muzikantský matador Jones už přes sto milionů prodaných desek.

Tom Jones s věkem zraje jako víno. Svědčí o tom i vřelé přijetí posledního alba 24 Hours. Podle mnohých kritiků je jedním z těch nejlepších, jaké natočil. A právě z tohoto alba vychází koncert, se kterým se Jones 10. listopadu představí fanouškům v pražské O2 areně.

Zazní však i největší hity od začátku jeho kariéry. A že jich je pěkná hromada. Britský zpěvák přezdívaný Tygr z Walesu totiž vystupuje už od roku 1965. Začínal dost nezvykle. Jeho singl It‘s Not Unusual odmítlo vysílat rádio BBC. Nakonec ho pustilo pirátské Radio Caroline, které operovalo z lodi na moři mimo dosah britských zákonů.

Energii písně a Jonesův hlas si ihned všichni oblíbili a jeho singl okamžitě vyskočil na přední příčky hitparád v Británii i Spojených státech. Pak už to šlo jedno s druhým. Natočil titulní píseň k bondovce Thunderball. Říká se, že při vysoké tónině, kterou tam zpívá, omdlel. A právě tato verze pak měla ve filmu zaznít. Do dnešních dní vydal kmotr moderního soulu sedmatřicet alb.

Autor: Štěpán Sedláček

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.