Tomáš Vaclík: Jsem rád, že chytám | e15.cz

Tomáš Vaclík: Jsem rád, že chytám

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Brankář Tomáš Vaclík má za sebou stáž v anglickém West Bromwich.

Fotbalový brankář a odchovanec frýdeckomístecké kopané Tomáš Vaclík má za sebou stáž v týmu West Bromwich Albion, který hraje anglickou nejvyšší fotbalovou soutěž – Premier League. Vaclík, který ještě loni chytal za Vítkovice, letos působí v Praze na Žižkově. Jednadvacetiletý brankář je jedničkou v reprezentaci do jednadvaceti let, která se kvalifikovala na Euro do Dánska.

Jaká byla stáž v Anglii?

Ve West Bromwich jsem strávil tři dny, kdy jsem se zúčastnil tréninků prvního týmu.

Mluvil s vámi někdo z klubu po stáži?

Ano, trenér i ředitel klubu. Trenér byl spokojený, jak jsem zvládl tréninky a jak jsem zapadl mezi ostatní hráče. A šéf klubu mi oznámil, že mě budou dále sledovat.

Jak na vás zapůsobil anglický fotbal?

Je to úplně jiný svět. Je o vás postaráno po všech stránkách. A i tréninkové nasazení je jiné. Sice se trénuje jen jednou denně, ale tréninky jsou mnohem náročnější.

West Bromwich vás sledoval delší dobu, nebo jste je zaujal vašimi výkony v reprezentaci do jednadvaceti let? Říkali, že se byli podívat i na pár zápasů druhé ligy, ale samozřejmě mé stáži hodně pomohly výkony v nároďáku. Hlavně zápasy s Řeckem, se kterým jsme bojovali o postup na mistrovství Evropy do Dánska.

Kdyby se v Anglii rozhodli, že vás chtějí, šel byste?

Opravdu nevím. Záleželo by na nabídce. Je mi jasné, že bych určitě nechytal. Vždyť v brance mají reprezentanta Scotta Carsona. Přes toho bych se do branky určitě nedostal. Myslím, že bych tam maximálně plnil stejnou roli jako Marek Štěch ve West Hamu. On dělá dvojku a do branky jde jen výjimečně. Pro mě zůstává priorita, že půjdu tam, kde budu cítit, že bych mohl chytat.

Stáž ve WBA není vaše první zkušenost se zahraničním fotbalem. Už jste byl na testech v holandském Alkmaaru a Nijmegenu. Oba kluby měly o mě zájem. V obou případech to ztroskotalo na penězích. Vítkovice tehdy měly přehnané požadavky.

Vítkovice vám komplikovaly situaci, i když jste mohl přestoupit do Baníku?

Ta situace byla složitá. Já jsem byl s Baníkem dohodnutý na přestupu, ale Vítkovice mi zakázaly s Baníkem trénovat. Potom přišel do Ostravy Michal Daněk a já věděl, že se asi do branky nedostanu. Volil jsem raději jistotu a šel do Žižkova.

Sledujete výsledky Vítkovic a Frýdku-Místku?

Určitě. Ve Vítkovicích mám bráchu a po každém zápase si voláme. Mrzí mě, že se teď v novinách objevilo, že mají Vítkovice nějaké problémy s penězi. Jinak na to, jak mají mladé kluky, hrají velice slušně. Doufám, že situaci v klubu ustojí. No a Frýdek sleduji také. Tam jsem v kontaktu s Davidem Fromeliusem, který hrál ve Vítkovicích. Mají smůlu, že letos je v soutěži Opava. Ale věřím, že do dvou let jsou ve druhé lize. V klubu mají velké ambice.

A jaké máte letos ambice vy?

Hlavně zůstat zdravý. Se Žižkovem se nám docela daří, tak snad to vydrží i na jaře. A další věc je, že jsme se kvalifikovali na Euro do jednadvaceti let. Moc bych si přál uspět.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video