Trenér: Je na čase se probrat | E15.cz

Trenér: Je na čase se probrat

Nohejbalisté z Janovic nevybojovali ve dvou prvních zápasech první ligy žádný bod.

Pouhý set dokázali uhrát nohejbalisté Janovic ve druhém zápase první ligy mužů proti hostům ze Zruče-Sence. Před domácím publikem, které určitě ocenilo nové zázemí kurtů u koupaliště, nakonec utrpěli debakl 0:6. A protože neuspěli ani v prvním kole v Přerově, po dvou zápasech nemají ani jeden bod a jsou v sedmičlenné tabulce poslední. „Letošní soutěž nebude jednoduchá. Liga nemá jasného favorita, ale ani slabé družstvo. Ale my se už musíme probrat. Naším cílem je medaile. Ovšem pokud budeme hrát takhle, můžeme si o ní nechat jen zdát,“ říká trenér nohejbalistů NK Janovice Vladimír Kasík. Nový soutěžní ročník zahájil NK Janovice utkáním se staronovým účastníkem první ligy a zároveň nejvzdálenějším soupeřem, TJ Spartak MSEM Přerov. Nováček soutěže nastoupil s výrazně obměněným družstvem, doplněným o bývalé úspěšné dorostence, hráče s mezinárodními zkušenostmi z mistrovství Evropy. Právě ti nakonec rozhodli utkání ve prospěch Přerova.

„Prohráli jsme 3:6. Věřiljsem, že si hráči uvědomí, že nemůžou žádného soupeře podcenit. Ale bohužel. V utkání proti Zruči podali příšerný výkon. Hráli bez nasazení, bez srdíčka,“ kritizuje Kasík. Jeho svěřenci proti tradičnímu rivalovi uhráli pouhý set, který vybojovala trojice Macura, Růžička, Vyskot. „Snad jen našim novým hráčům nemám co vytknout. Pavel Vyskot hrával na Klatovsku okresní přebor a Otakar Kotraba je bývalým hráčem Bílé Hory. A chybí jim zápasové zkušenosti. Přesto ale své úkoly zvládli a určitě jsou příslibem do budoucna,“ tvrdí trenér. Janovické nohejbalové družstvo nedoznalo před sezonou výraznějších změn. Odešel pouze Borek Včala, který ukončil hráčskou kariéru. Vladimír Kasík má na soupisce osm nohejbalistů.

„A to včetně nestárnoucích matadorů, bratrů Podstatných. Když bude nejhůř, jsem připravený nastoupit i já. Ale pevně věřím, že k tomu nedojde,“ říká. Trenéra Kasíka ale mrzí, že se bude muset na čas obejít bez zkušeného kapitána Martina Franice. „V Přerově si obnovil zranění kolene a bude zřejmě delší dobu mimo hru,“ lituje. Další zápas hrají nohejbalisté NK Janovice na kurtech SK Bělá v sobotu 16. dubna od dvou hodin. Doma se znovu představí o týden později, v sobotu 23. dubna, kdy od dvou hodin odpoledne hostí Aš.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!