Twitter nepotěšil. Prohloubil ztrátu na 645 milionů dolarů, akcie spadly | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Twitter nepotěšil. Prohloubil ztrátu na 645 milionů dolarů, akcie spadly

pav

První čtvrtletní hospodářské výsledky Twitteru od jeho vstupu na burzu investory nenadchly. I přes zdvojnásobení obratu totiž klesl zisk. Sociální síť využívá měsíčně přes 241 milionů lidí či společností. Po ohlášení výsledků se propadly akcie společnosti v poobchodní fázi o více než 17 procent.

Oproti roku 2012 zdvojnásobila americká internetová společnost obrat na 665 milionů dolarů. Twitter očekává, že rychlý růst obratu bude pokračovat i letos, předpokládá, že se obrat zvýší až na 1,2 miliardy dolarů. Poslední čtvrtletí mělo lví podíl na celkové ztrátě společnosti, kdy činila 511 milionů dolarů.

Vývoj akcií Twitteru za poslední pět dní

Vývoj akcií Twitteru za posledních pět dníVývoj akcií Twitteru za posledních pět dníAutor: Yahoo Finance
Zdroj: Yahoo Finance

Provozovatel populární sociální sítě navíc uvedl, že koncem prosince zaznamenával 241 milionů uživatelů za celý měsíc, což je meziroční nárůst o 30 procent. Tempo růstu uživatelů sociální sítě tedy zpomalilo z 39 procent v předchozím kvartálu. K tomu se přidal pokles míry využívání sítě - z 159 miliard prohlédnutí ve třetím čtvrtletí se propadl na 148 mil. „views“. A právě takto pomalý přírůstek nových členů mohl investory Twitteru zklamat.

Twitter vstoupil na burzu za velkého zájmu médií loni v listopadu. Jeho akcie přitom vystoupaly z 26 dolarů na úroveň okolo 66 dolarů.

Autor: pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!