Ulice jako revír. Každý má svou | e15.cz

Ulice jako revír. Každý má svou

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Policisté a strážníci si rozdělili Klatovy na okrsky. K dispozici jsou lidem v ulicích i na telefonu.

Je diskotéka moc hlučná? Pokřikují opilci pod okny? Někdo se pokouší vykrást auto? Zavolejme svého policistu nebo strážníka. S takovou představou podepsali v červnu mezi sebou koordinačního dohodu městští strážníci, policisté a město. Klatovy a integrované obce si rozdělili na čtyři okrsky. Každý má na starost čtyřčlenná skupina. Tvoří ji městský strážník, dva policisté z obvodního oddělení a jeden dopravní policista. Několikrát přes den a také v noci by se měli objevit ve svých okrscích. Projet je autem nebo projít pěšky. A zjišťovat mezi lidmi, co je trápí a jaké jsou největší problémy, co se týká bezpečnosti.

„Chápu, že podepsanou dohodou se kriminalita ve městě úplně neodstraní. Ale je dobře, když jsou určeni konkrétní lidé, kteří za lokalitu zodpovídají,“ říká starosta Klatov Rudolf Salvetr. „Je to jako u protialkoholové vyhlášky. Není to všelék na odstranění problému. Ale situace se zlepšuje. A podobně by tomu mohlo být i s rozdělením města na okrsky, kdy si každý policista pohlídá svou lokalitu,“ dodává starosta. Novinka je teprve na začátku. A spousta lidí o ní neví. Mapa s rozdělením města na okrsky spolu se jmény policistů a strážníků včetně jejich telefonů se zatím objevila jen na internetových stránkách města a v městském zpravodaji.

„Něco jsem zaslechl. Ale kam volat nebo kdo má naše sídliště na starosti, to nevím. Důležité je, aby policisté byli v terénu. S autem anebo pěšky,“ říká Karel Bohatý. Samotní muži zákona už mají první ohlasy z ulice. „Uniforma v ulicích působí jinak, než když jen lidé vidí projíždět auto. My si naopak můžeme s lidmi popovídat, zjistit, co se v dané lokalitě děje, kde jsou největší problémy,“ říká policista Petr Doboš.

http://www.sedmicka.cz/klatovy/clanek?id=210407

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery