ÚOHS: Rockaway může koupit prodejce dovolených Invia.cz | E15.cz

ÚOHS: Rockaway může koupit prodejce dovolených Invia.cz

Nové kanceláře Rockaway
Nové kanceláře Rockaway
• 
ZDROJ: Rockaway

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Investiční skupina Rockaway může koupit největšího internetového prodejce dovolených v Česku Invia.cz. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Rozhodnutí je už pravomocné, řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Internetového prodejce zájezdů prodává polský fond MCI Management za 325 milionů zlotých (dvě miliardy korun).

„ÚOHS ve zjednodušeném správním řízení zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,“ uvedl Rafaj.

Společnost Rockaway Capital vedle investic v oblasti internetu podporuje začínající technologické firmy. Působí v Praze, San Francisku a Sao Paulu. Jediným akcionářem firmy je Jakub Havrlant.

Celá skupina Invia loni v Česku, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku přeprodala zájezdy a další cestovní služby za sedm miliard korun, meziročně o miliardu korun víc. Podle výroční zprávy zisk společnosti Invia.cz připadající vlastníkům v roce 2014 dosáhl 74 milionů korun. Většinovým akcionářem firmy je podle zprávy fond MCI Private Ventures FIZ. Menšinové podíly vlastní Michal Drozd a AMC III (Malta) Limited.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video