V centru Liberce byl cítit merkaptan | E15.cz

V centru Liberce byl cítit merkaptan

Aromatickou látku, která není zdraví nebezpečná, ale při vyších koncentracích může lidem způsobit podráždění sliznice s následnou nevolností a bolestí hlavy, rozléval po městě zatím neznámý pachatel.

Poprvé byl merkaptan cítit v centru města již ve čtvrtek ráno. Podle zjištění pracovníků plynárenské pohotovostní služby, které potvrdil i mluvčí distribuční služby RWE Jíří Bezděk, došlo k rozlití této látky v areálu plynárny v ulici Nitranská v centru Liberce. Znovu se merkaptan objevil ve vzduchu v pátek ráno kolem osmé hodiny v Kladenské ulici. Látka se ale brzy rozpltýlila. „Podle vyjádření vedoucího skupiny plynárenské pohotovostní služby RWE už v centru Liberce není cítit zápach merkaptanu. Ani krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje od deseti hodiny nezaznamenalo žádná další podobná ohlášení o úniku plynu,“ sdělila mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Iva Michalíčková.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.