V CTParku Mladá Boleslav vyroste nový závod pro automobilový průmysl | E15.cz

V CTParku Mladá Boleslav vyroste nový závod pro automobilový průmysl

Share on Facebook Messenger
Pronájem nových prostor o velikosti 25 tisíc m² v CTParku Mladá Boleslav je uzavřen na období deseti let s možností prodloužení. Několik stovek pracovních příležitostí nabídne společnost Faurecia jak ve výrobě, tak sdíleném servisním centru. Stavební práce již byly zahájeny a předání prostor nájemci se předpokládá na počátku příštího roku. Investice CTP do nového závodu Faurecie přesáhne 25 milionů eur (přes 600 milionů korun), uvedl developer.

Faurecia patří mezi šest největších světových dodavatelů pro automobilový průmysl. Zabývá se designem a výrobou čtyř hlavních automobilových modulů – sedadel, součástí automobilových interiérů, předních částí karosérií a výfukových systémů. Firma zaměstnává celosvětově na 80 000 lidí, kteří poskytují služby zákazníkům ve 33 zemích světa. V Česku má Faurecia dva závody v Písku, dva v Mladé Boleslavi, jeden v Bakově nad Jizerou a jeden v Pardubicích.

„Nový závod v CTParku Mladá Boleslav bude jedním z předních výrobních zázemí pro společnost Faurecia, nejenom v České republice, ale i v rámci celé skupiny. Velmi si ceníme, že můžeme společně s Faurecií investovat v rámci tohoto projektu. Strategická poloha Mladé Boleslavi, její infrastruktura a kvalifikovaná pracovní síla nabízí výborný potenciál pro další nájemce ve středních Čechách,“ říká generální ředitel CTP Remon Vos.

Jde o první budovu, kterou CTP v Mladé Boleslavi staví, přičemž je možno v rámci tohoto parku postavit celkem 75 tisíc m² pronajímatelných ploch. CTPark má přímé napojení na dálnici D47 a deset minut k závodu Škoda Auto. Hlavní činností společnosti je síť 36 CTParků, které se nacházejí v Česku, na Slovensku, v Rumunsku a Polsku. Další součást aktivit společnosti CTP představují Spielberk Office Centre v Brně, CTOffice a CTZone (inteligentní řešení pro malé a střední podnikatele). Nově dostavěn je administrativní projekt IQ Ostrava v centru města. Celková plocha, kterou CTP provozuje, představuje 1,758 milionu m², očekávaný příjem z pronájmu pro rok 2012 činí 110 milionů eur.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.