V Nymburce přibudou další cyklostezky | E15.cz

V Nymburce přibudou další cyklostezky

Zastupitelé rozhodli o vybudování dalších stezek.

Nymburští zastupitelé už v roce 2003 schválili projekt, kterým by se postupně prodloužily úseky bezprašných cyklostezek ve směru na Poděbrady. Dnes má okruh mezi oběma městy dvacet kilometrů.

A právě za jasnou podporu cyklostezkám, spojenou s aktivní propagací cykloturismu se Nymburk čerstvě umístil na druhé pozici celostátní soutěže měst a obcí, které se cíleně věnují rozvoji cyklodopravy a cykloturistiky.

„Dostali jsme odměnu ve výši 75 000 korun. Peníze půjdou na další mobiliář cyklostezek,“ vysvětluje Vlastimil Janda z nymburského úřadu.

„Raději budeme sami investovat do klasických laviček, než abychom využili nabídku těch sice bezplatných, které však slouží jako nosiče reklamy. Myslím, že reklama nemusí být všude,“ dodává Janda
V Nymburce už také mají jasné plány na další rozšíření.

„Teď už jen čekáme, jak dopadneme s grantem. Na jaře 2010, bychom chtěli posunout cyklostezku asi o dva kilometry až na konec katastru směrem na Kostomlátky. Naším cílem není rozvíjet cyklistiku jen jako turistiku. Chceme, aby cyklistika byla plnohodnotnou součástí dopravy ve městě,“ vysvětluje Janda.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!