V Nymburku vznikne netradiční domov pro seniory s průchozím vnitřkem | E15.cz

V Nymburku vznikne netradiční domov pro seniory s průchozím vnitřkem

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Netradiční bytový dům pro seniory vyroste do dvou let v Nymburku. Jednopodlažní objekt se 46 byty by měl stát 70 milionů korun. Architektonický návrh schválilo na středečním zasedání zastupitelstvo. „Díky koncepci otevřeného vnitřního prostranství se nenásilným způsobem propojí život města s místní komunitou,“ řekl starosta Miloš Petera (ČSSD).

Komplex má mít 27 bytů v dispozicích 1+kk, 17 jednotek 2+kk a dva byty pro personál, pavilon, ordinace, prodejní plochy i parkovací stání. Obdélníkový půdorys přízemní stavby ozvláštňují do cípů protažené rohy a lomené vnější i vnitřní stěny. Uvnitř se podle návrhu investora, společnosti Senior Rezidence Beta, nachází prostranství využitelné pro nejrůznější kulturní akce s přímým vstupem do společenské místnosti. S okolím komplex spojují dva střední vchody a čtyři postranní, které jsou vyústěním vnitřních chodeb mezi řadami bytů. Plochou střechu má porůstat tráva.

Náklady 70 milionů korun uhradí plně investor stavby. Jde o komerční projekt bez dotací. Bytový dům by měl být seniorům k dispozici do 31. března 2014. Najdou v něm útočiště také lidé trpící Alzheimerovou chorobou.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video