V Olši se koupou hlavně děti | E15.cz

V Olši se koupou hlavně děti

Voda v řece Olši nepatří k nejčistším. Kolem řeky není žádné zázemí. Koupou se v ní hlavně děti.

Dalším místem na koupání, které redaktoři Sedmičky otestovali, je řeka Olše. V úseku asi pětiset metrů kolem Darkovského mostu, kde se nacházejí dva splavy, vidíme ve vodě hlavně děti. Řeka zde není hluboká, dosahuje nejvýše ke kolenům, někdy k pasu. „Ke splavu chodíme s kamarády často. Jen se ve vodě procházíme a u splavu se stříkáme. V horku je to prima,“ říká desetiletý Vojtěch Kubala. Nejvíce lidí můžeme na břehu řeky vidět o víkendu. „Je to tady příjemné. Není tu moc lidí, krajina je tady hezká. Chodím se sem opalovat. V řece se však nekoupu,“ řekla Zuzana Mokrošová. Zátoka nedaleko Ostravské silnice je hojně využívána nudisty.
Kolem řeky není žádné sociální zázemí, ale kousek od ní je lázeňský park, kde je několik restaurací. Tam se mohou lidé občerstvit a zajít si na toaletu. I když některá místa kolem řeky vypovídají o tom, že na záchod lidé chodí právě na ně. Kvůli focení si sundávám boty a jdu fotit přímo z prostředku řeky. Voda mi připadá čistá a je teplá. Z Darkovského mostu vidím v řece plout i ryby. Kvalita vody se podle průzkumu karvinských studentů zlepšuje. „V minulých obdobích naměřil Český hydrometeorologický ústav stupeň znečištění číslo čtyři. My jsme vloni zaznamenali stupeň tři až dvě. A to je jakost vody přijatelná. Její kvalita se zlepšuje,“ vysvětlil učitel Střední průmyslové školy v Karviné Marián Diviš.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.