V Přerově bude babybox. Za tři měsíce | E15.cz

V Přerově bude babybox. Za tři měsíce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká mapa babyboxů se rozrůstá. Další schránka putuje do Přerova.

Vyhřívaná schránka napojená na alarm, která může zachránit život odloženému dítěti. To je babybox. V pořadí už třicátá druhá „záchranná bedýnka“ v Česku bude za tři měsíce mít své pevné místo i v přerovské nemocnici.

„Babybox bude u vchodu do nemocnice a bude otevíratelný z ulice i z areálu nemocnice. Pokud pomůže zachránit lidský život, je to vždycky záslužné. I když je jisté, že nejlepší variantou je chtěné dítě u milující mámy,“ komentoval chystanou novinku náměstek nemocnice Jiří Ševčík.

Babybox vítají i primáři porodnice a dětského oddělení. Shodují se, že je lepší mít tyto schránky pro odložené děti, než nechtěná novorozeňata pohozená v popelnici. „Původně jsme chtěli, aby byl babybox přímo u porodnice, ale nakonec padlo jiné rozhodnutí. Určitě jsem rád, že tu schránka bude.

Už jsme byli i seznámeni s tím, jak funguje,“ řekl primář dětského oddělení přerovské nemocnice Milan Blaštík.

Duchovní otec babyboxu Ludvík Hess neskrývá nadšení nad tím, že schránek v Česku přibývá. „V Přerově bude bedýnka na děti slavnostně otevřena 9. února v pravé poledne. Je to velké město, takže je i větší pravděpodobnost, že schránka tu bude potřeba. Díky babyboxům jsme už zachránili život dvaceti šesti dětem. A to mne hřeje,“ připomněl Hess.

Co si myslíte vy? Pište na redakceprerov@mf.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.