V Táboře vzniká místo kasáren nová bytová čtvrť | e15.cz

V Táboře vzniká místo kasáren nová bytová čtvrť

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V areálu bývalých kasáren Jana Žižky v Táboře vzniká nová čtvrť. V ní by mělo stát do konce roku 2015 až 500 bytů a několik obchodů, řekli dnes novinářům zástupci investora a města, jemuž objekt stále patří. Náklady na vybudování komplexu činí zhruba miliardu korun. Nová čtvrť by se měla jmenovat Dvorce. Podle Romana Lhoty ze společnosti, která se na realizaci komplexu podílí, si budou moct zájemci vybírat byty v cenovém rozmezí od 600.000 až 1,2 milionu korun. "První byty už nabízíme prodeji," řekl Lhota.

Původní termín dokončení prací investor ve smlouvě garantoval do konce roku 2015. V současnosti však prý není zcela jisté, zda v tento termín budou plánované tři desítky domů v areálu stát. Podle Lhoty práce zpomalila kromě hospodářské krize mimo jiné sanace zeminy, která byla v části bývalého areálu kontaminována. „Ale rozhodně se nejednalo o kontaminaci vody, jak se mezi lidmi šířilo,“ řekl Lhota. Starosta Tábora Jiří Fišer (Tábor 2020) se domnívá, že nově vznikající komplex bude pro obyvatele města cenově dostupný. „Navíc půjde i o atraktivní byty,“ uvedl.

Příprava na změnu kasáren v novou čtvrť trvala několik let. V roce 2006 se nejprve do soutěže přihlásila jen jedna firma. O rok později se ozvali další zájemci, a radnice proto na jaře 2007 vypsala nové řízení. Nakonec se přihlásilo sedm firem, tři nabídky ale musela posuzující komise vyřadit, protože nesplňovaly podmínky. Vítězný návrh pak 17. prosince 2007 schválilo zastupitelstvo. Tábor převzal od armády kasárny Jana Žižky na konci listopadu 2006. Zhruba hektarovou část z kasáren o rozloze 7,5 hektaru si chce město ponechat jako rezervu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery