Vary jsou plné lásky. Ale i lidí, kteří ji stále hledají | e15.cz

Vary jsou plné lásky. Ale i lidí, kteří ji stále hledají

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
On hledá ji, ona hledá jeho. Najít partnera v lázeňském městě může být pro dospělé lidi těžké.

Jsem sympatická a ráda bych touto cestou poznala přítele, který má smysl pro humor a věří na lásku. Ahoj, rád bych poznal ženu, která chce konečně začít žít. Svátek zamilovaných už přešlapuje za dveřmi a internetové seznamky jsou plné desítek inzerátů z Karlových Varů. „Seznamování přes internet je anonymní, jednoduché a nezávazné. Proto ho využívá více lidí než kdysi klasickou kancelář,“ vysvětluje si vysoký počet hledajících na internetu psycholožka Eva Hofírková.
Najít ale v kyberprostoru partnera pro dlouhodobý vztah je podle ní loterie. První cenu v tomto kole štěstí si totiž vytočí jen někteří.
„Dřív se lidé seznamovali jednodušeji. Spárovali se na školách nebo po škole, i když měli omezený výběr v rámci svého teritoria,“ připomíná s tím, že dnešní dospělí mají jiné zájmy než hned zakládat rodinu. „Dlouhodobě žijí ´single´, aby dosáhli svých cílů. A nebo jsou pohodlní vyvíjet námahu k udržení vztahu,“ všimla si.
Řešením, nejen pro ně, je internet. Z kanceláře nebo z obýváku člověk rychle osloví potenciální protějšky i ze vzdáleného okolí. Princip je přitom stejný jako u klasických seznamovacíh kanceláří. Pár slov o sobě plus fotografie. Dobrou zkušenost s hledáním partnera přes seznamku má Erich Meisl. „S manželkou jsme se tak seznámili. Už jsme spolu pět let a náš vztah je pořád bezvadný,“ pochvaluje si. Některá seznámení přes seznamky skutečně skončí svatbou nebo dlouhodobým partnerským vztahem. Jiná ale přinášejí zklamání.
„Bohužel jsem se přesvědčila, jak velký risk to je,“ říká Petra Jirsová. „Známý mě přesvědčoval, že seznámit se přes internet je stejné jako v běžném životě. Není.“ Petra má špatnou zkušenost jak s internetovou seznamkou, tak s klasickou seznamovací kanceláří. Když před lety zůstala svobodnou matkou, babička jí vystřihovala inzeráty z novin. Aby si našla muže.
„Nejvíc si pamatuji na inzerát, ve kterém dvacetiletý muž hledal maminku s dítětem. Dítě bylo podmínkou,“ kroutí hlavou. „To pak přemýšlíte, proč dvacetiletý kluk hledá ženu s dítětem?“ Později ale pochopila. Chtěl mít jistotu, že ji bude mít doma.
Jinou zkušenost udělala Petra Jirsová s internetem. „Je pravda, že o nápadníky nebyla nouze. Ale jaké? Většinou měli nízké sebevědomí, nebo nedostatek sexu.“
Jana Kostrounová má velmi podobnou zkušenost. Přesto internetové seznamky nezatracuje. „Spoustě mých přátel to vyšlo a jsou spokojení. Je to o štěstí,“ říká.
Podle psycholožky Evy Hofírkové výběr partnera na internetu komplikuje fakt, že složení inzerujících je velmi pestré. „A tím i rizikovější,“ upozorňuje. Na klasickou seznamovací kancelář však lidé ve Varech mohou zapomenout. Internet je tady jedinou možností. Známost.cz, Seznamka.cz, Rande.cz, Štěstí.cz. Všude tam se lidé hledají. A chtějí jak osudovou lásku, tak jen flirt.
A kdo se tady seznamuje? I když ve společnosti převažují ženy, asi šedesát procent všech inzerátů na seznámení dávají muži. Nejčastěji ve věku 27 až 45 let. Dvě třetiny z nich chtějí vážný vztah. „Hledám upřímnou lásku,“ píše například na jedné ze seznamek Standa.
Skladba žen na seznamkách je jiná. Podle typu portálu. Zatímco na nových sociálních sítích pátrají ženy většinou do čtyřiceti let. Na seznamkách, které se víc podobají klasickým, často doufají v seznámení opuštěné ženy od pětačtyřiceti let výše.

Sedm varských inzerátů na internetových seznamkách:

1. Ahojky, hledám kamaráda - milence, Karlovaráka s vlastním zázemím, pro hezký, milenecký vztah. Jsem baculka, prsatá, měkoučká a mazel.

2. Hledám ženu. Štíhlou, plnoštíhlou, s vyřešenou minulostí. Nějaké zvláštní požadavky nemám, jen trochu tolerance a chuti něco dát, ne jenom brát.

3. Neházej všechny do jednoho pytle, nezdvihneš ho!

4. Hledá se muž s jiskrou v oku, dobrým srdcem. Jsem žena do života, plná optimismu a už mě nebaví samota. Pojď to zkusit, život je krátký a příliš krásný na to, aby byl člověk sám.

5. Ahoj, rád bych poznal charismatickou slečnu z okolí Karlových Varů na pokec a v závislosti na vzájemných sympatiích možná i vztah. Mám moc rád sex, takže nechci žádnou frigidu…

6. Po třicetileté zkušenosti hledám spolehlivého mužského, který se zdaleka vyhýbá automatům.

7. Chceš mě? Málo jím, v noci spím, čekám, až se vedle tebe probudím. Nekoušu, na koberec nečůrám, otevři své srdéčko.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video