Ve Frýdku dobývali rekord | E15.cz

Ve Frýdku dobývali rekord

Jakub Tichý

Na Zámeckém náměstí ve Frýdku se v sobotu zdolávala nejvyšší hora světa.

Přestože Beskydské Rekordy, další z akcí letošního Veseléta, slibovaly na plakátech všelijaká lákadla, realita nakonec zůstala za očekáváním. Navzdory tomu, že se počasí vydařilo, si moc lidí na Beskydské rekordy cestu nenašlo. Pravě nízká návštěvnost zavinila, že hlavní rekord se nepodařilo překonat. Místo na vrchol pomyslného Mt. Everestu vyšli účastníci po dřevěných schodech sotva do dvou třetin hory. Jedním z „horolezců“ byl i čtyřiadvacetiletý Tomáš Gebauer z Frýdku: „na opravdový Everest se asi nikdy nepodívám, tak jsem si ty Himaláje vyzkoušel aspoň tady,“ usmívá se.
Právě zdolání nejvyššího vrcholu světa mělo být středobodem celé akce. Návštěvníci, poté co se řádně zapsali a zaplatili vstupní poplatek, stoupali jeden po druhém na vrchol více než čtyřmetrové dřevěné konstrukce. Místo potřebných dvoutisícůpěti, se však za celý den nasbíralo jen necelých dvanáct stovek zájemců. „Inspirovalo nás naše partnerské město Turzovka, kde podobný pokus proběhl už v roce 2005. Během dne už se na pokusu o rekord podílel leckdo, měli jsme tu i ženicha s nevěstou a jednomu z účastníků bylo dokonce celých jedenaosmdesát let,“ vypočítává Monika Konvičná z pořádajícího Beskydského informačního centra. Rekord sice scházel, nechybělo však pivo, klobásky, bramboráky a další nezbytné rekvizity. Kromě toho se na pódiu v rohu náměstí během celého dne konaly nejrůznější vystoupení. Návštěvníci tak mohli vidět fakíra, plivače ohňů a doprovodný program večer korunovala známá revivalová hudební skupina The Backwards, která je ve Frýdku-Místku častým hostem. Hlavně na děti čekali uprostřed náměstí kejklíři se zásobou úsměvů a povedených kousků. A zhodnocení? Rekord se překonat nepodařilo, ani návštěvnost nebyla nijak rekordní. Snad alespoň příští ročník překoná ten letošní.

Autor: Jakub Tichý

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.