Ve Slaném bude nová dialýza | E15.cz

Ve Slaném bude nová dialýza

Marcela Jurková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ve slánské nemocnici dokončují práce na pavilonu s dialyzačním centrem. Vznikne tam osm lůžek.

Únavné cestování do Kladna nebo hlavního města už brzy slánští pacienti čekající na transplantaci ledvin vymění za pohodlnější komfort. Koncem října začne v přízemí pavilonu D městské nemocnice Slaný fungovat nové dialyzační centrum. Oficiální provoz zahájí 1. listopadu.
„Centrum bude pro pacienty znamenat obrovské zlepšení kvality života, možná i jeho prodloužení, protože budou mít možnost docházet na dialýzy častěji než dosud,“ říká slánský starosta Ivo Rubík. Poskytovat služby bude i pacientům z Lounska, Kralupska či bližší části Prahy. Celkem tam bude osm lůžek, z nichž jedno je pro infekční pacienty.
O vlastní dialyzační centrum žádalo vedení slánské nemocnice a města od roku 2001. „Lidí, kteří tenkrát potřebovali tento druh lékařské péče, bylo osmadvacet. Dnes jich je o deset více,“ konstatuje ředitel Jiří Šimák s tím, že akutní dialýzu poskytuje pacientům oddělení ARO a interní a metabolické jednotky intenzivní péče. „Pro dnešní potřeby to ale nestačí,“ dodává Šimák.
Dialyzační středisko v kladenské nemocnici vzniklo v roce 1992 a má deset lůžek pro chronickou dialýzu a jedno lůžko pro akutní pacienty. „Otevření dialýzy ve Slaném nebereme jako konkurenci, ale jednoznačně jako zlepšení komfortu pro pacienty,“ říká náměstek Vladimír Lemon.

Autor: Marcela Jurková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.