Vedle Tiby vyroste Modrá zahrada | e15.cz

Vedle Tiby vyroste Modrá zahrada

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pětasedmdesát nových bytů vznikne v Berouně na místě bývalého zahradnictví Hušner. První etapa projektu s názvem Modrá zahrada se začala stavět letos v létě.

Nová obytná zóna, jejiž vizualizace přinesl jako první týdeník Sedmička na svých webových stránkách, bude stát podél Koněpruské ulice mezi křižovatkou s Plzeňskou ulicí a sjezdem z dálnice D 5.
„Architekti navrhli budovu tak, aby provoz na Koněpruské ulici měl na obyvatele co nejmenší dopad. Směrem ke Koněpruské budou tedy schodiště, chodby a koupelny, zatímco do klidové zóny směrem k ulici Na Dražkách budou obytné místnosti,“ řekl za investora, kterým je londýnská společnost Trojans International, ředitel české pobočky Tomáš Lipták. V Modré zahradě bude sto čtrnáct parkovacích míst. „Areál nebude průjezdný a rádi bychom, aby byl přístupný jen pro stálé obyvatele. Budou to přitom byty cenově dostupné pro širokou veřejnost,“ slíbil Lipták. Příjezd do objektu bude z ulice Na Dražkách.
Asi šedesát procent bytových jednotek tam vznikne malometrážních. Devětatřicet bytů první etapy začali developeři stavět v srpnu. „Původní termín dokončení je naplánován na listopad příštího roku. Pár měsíců přes zimu si necháváme pro dotažení všech detailů. Bylo by proto také zavádějící informovat potencionální zájemce o konkrétní ceně jednotlivých bytů,“ dodal Lipták. První obyvatelé by se do zbrusu nové obytné zóny Berouna v Modré zahradě měli stěhovat nejpozději v lednu roku 2012.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video