V roce 2027 se otevře první vesmírný hotel | E15.cz

Vesmírná odysea na dosah. V roce 2027 se otevře první hotel v kosmu

Jiří Špičák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pokud vás v průběhu loňského roku napadlo, že by bylo nejlepší sebrat se a opustit planetu, budete mít brzo možnost. Už v roce 2027 totiž společnost Orbital Assembly Corporation plánuje otevřít první vesmírný hotel. Komplex, který by se měl vznášet nad zemskou atmosférou, se bude jmenovat Voyager Station a na první pohled nápadně připomíná legendární obří rotující kolo z Kubrickova sci-fi filmu 2001: Vesmírná odysea. 

Podle firmy Orbital Assembly Corporation, kterou vede bývalý pilot John Blincow, sice celosvětová pandemie trochu zbrzdila stavební přípravy, přesto věří, že se začne stavět v roce 2026. „Chceme veřejnost přesvědčit, že zlatý věk vesmírného cestování už je za rohem,“ řekl Blincow v rozhovoru pro CNN

Přestože na první pohled připomíná hotel zmíněný Kubrickův film, podle architekta Tima Alatorra z Orbital Assembly Corporation spíš Kubrick světu ukázal, jak by takový vesmírný hotel vypadat neměl.

„Kubrick chtěl svůj hotel udělat čistý, sterilní a odcizený. Ten náš bude spíš připomínat ty nejluxusnější pozemské hotely,“ dodal Alatorr. Návštěvníci se tak mohou těšit na elegantní bary, pohodlné postele a samozřejmě i na běžné sprchy. 

Přesto si ale podle společnosti budete velmi jasně uvědomovat, že jste ve vesmíru. A to nejenom díky výhledům, které ze země nikdy neuvidíte. Hotel nabídne i celou řadu volnočasových aktivit, u kterých se přesvědčíte, že gravitace ve vesmíru opravdu funguje jinak. 

Vesmírný hotel není jediným chystaným projektem společnosti. Orbital Assembly Corporation zvažuje budování výzkumných stanic a chce nastartovat zájem veřejnosti o vesmírné cestování. Zatím má ale přízemnější starosti: v nejbližší době chce pokračovat v pozemských testech a především přivést ke projektu Voyager Station víc investorů.

Vesmírný turismus by se totiž brzy mohl stát velkým byznysem: společnost Elona Muska SpaceX, se kterou se Orbital Assembly Corporation chystá spolupracovat na vyzvednutí hotelu do vesmíru, chce vozit vesmírné turisty na oběžnou dráhu za čtvrt milionu dolarů. Není pochyb o tom, že pobyt v luxusním vesmírném hotelu bude ještě výrazně dražší.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.