Viktoria prožila (skoro) podzim snů | E15.cz

Viktoria prožila (skoro) podzim snů

Fotbalisté Viktorie Plzeň přezimují na čele prvoligové tabulky čtyři body před pražskou Spartou.

Podzimní část bojů hodnotí obránce Viktorie Petr Jiráček v zásadě kladně. „Nejraději bych samozřejmě zapomněl na poslední utkání s Bohemians, na druhou stranu se mi vybavuje duel na Spartě, kde jsem vstřelil jedinou branku utkání,“ říká Petr Jiráček. Výkony a střelecká potence plzeňského mužstva měly v podzimní části soutěže vliv i na ostatní celky.

„Atraktivní útočnou hrou jsme nutili soupeře k podobným výkonům. Pokud mužstva chtějí bojovat o poháry, musí se i venku prezentovat chutí po maximálním bodovém zisku. Hrát na remízu kdysi stačilo, teď už je to málo. I proto se odehrálo hodně atraktivních duelů,“ tvrdí trenér Viktorie Pavel Vrba. S výjimkou Ostravy a Slavie potvrdily příslušnost k české špičce všechny favorizované týmy. „Ostrava měla špatný start a určitě se zvedne výš, u Slavie hrála hlavní roli asi ekonomická situace,“ míní Pavel Vrba. Podle záložníka Tomáše Rady je největší síla Viktorie v sehranosti a ve vhodných typech hráčů.

„Trenér nám ordinuje útočný fotbal, který nám vyhovuje. Jsme spolu už téměř dva a půl roku, i to se muselo na výsledcích projevit,“ myslí si Tomáš Rada. Úspěchy týmu a jeho hra přivedly do ochozů stadionu ve Štruncových sadech i jinde více diváků než dřív. „Je zde osobnost Pavla Horvátha, který vždy fanoušky fotbalu potěší, ale i další hráči jako Rezek, Kolář, Limberský, Rajtoral a další dokázali rozdat v zápasech fotbalovou radost. Ale i ostatní celky mají ve svých kádrech hráče, kteří mají co divákovi nabídnout. Namátkou Štajner s Keričem z Liberce, jablonecký Pekhart, Sparťané Vacek, Wilfried, Kweuke, Hubník, Hořava z Olomouce, Černý se Slavie či Kulič s Chramostou z Mladé Boleslavi, našlo bych se jich více,“ dodává Pavel Vrba. Zvýšený zájem o fotbal v Plzni a podpora fanoušků měly podle Jana Rezka pro tým velký význam.

„My jsme nastartovali je a oni zase nás. Na tomto fantastickém podzimu mají obrovský podíl. Podporu cítíme, je pro nás velkým závazkem do jarní části,“ říká útočník Viktorie. Až na poslední dvě vystoupení s Libercem a na Bohemians je trenér Pavel Vrba s podzimní částí spokojen. „Vyhrávali jsme doma i venku, do jara jdeme z prvního místa. Věřím tomu, žekádr zůstane pohromadě a my uděláme vše pro to, aby se v Plzni hrály poháry i příští rok,“ věří trenér Vrba. Od pátku 26. listopadu mají hráči dovolenou. Všichni dostanou plány a od 15. prosince se budou připravovat individuálně. „Chceme, aby přišli na start jarní přípravy 3. ledna už se solidním základem a my se nemuseli zdržovat nabíráním obecné vytrvalosti. Potom bude následovat příprava v Plzni dlouhá kolem pěti a půl týdne a osmidenní soustředění na Kypru včetně tří zápasů,“ doplňuje Vrba. Fotbalové jaro 2011 pak začne Viktoria Plzeň 27. února domácím duelem s Hradcem Králové.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!