Viktoria prožila (skoro) podzim snů | e15.cz

Viktoria prožila (skoro) podzim snů

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Fotbalisté Viktorie Plzeň přezimují na čele prvoligové tabulky čtyři body před pražskou Spartou.

Podzimní část bojů hodnotí obránce Viktorie Petr Jiráček v zásadě kladně. „Nejraději bych samozřejmě zapomněl na poslední utkání s Bohemians, na druhou stranu se mi vybavuje duel na Spartě, kde jsem vstřelil jedinou branku utkání,“ říká Petr Jiráček. Výkony a střelecká potence plzeňského mužstva měly v podzimní části soutěže vliv i na ostatní celky.

„Atraktivní útočnou hrou jsme nutili soupeře k podobným výkonům. Pokud mužstva chtějí bojovat o poháry, musí se i venku prezentovat chutí po maximálním bodovém zisku. Hrát na remízu kdysi stačilo, teď už je to málo. I proto se odehrálo hodně atraktivních duelů,“ tvrdí trenér Viktorie Pavel Vrba. S výjimkou Ostravy a Slavie potvrdily příslušnost k české špičce všechny favorizované týmy. „Ostrava měla špatný start a určitě se zvedne výš, u Slavie hrála hlavní roli asi ekonomická situace,“ míní Pavel Vrba. Podle záložníka Tomáše Rady je největší síla Viktorie v sehranosti a ve vhodných typech hráčů.

„Trenér nám ordinuje útočný fotbal, který nám vyhovuje. Jsme spolu už téměř dva a půl roku, i to se muselo na výsledcích projevit,“ myslí si Tomáš Rada. Úspěchy týmu a jeho hra přivedly do ochozů stadionu ve Štruncových sadech i jinde více diváků než dřív. „Je zde osobnost Pavla Horvátha, který vždy fanoušky fotbalu potěší, ale i další hráči jako Rezek, Kolář, Limberský, Rajtoral a další dokázali rozdat v zápasech fotbalovou radost. Ale i ostatní celky mají ve svých kádrech hráče, kteří mají co divákovi nabídnout. Namátkou Štajner s Keričem z Liberce, jablonecký Pekhart, Sparťané Vacek, Wilfried, Kweuke, Hubník, Hořava z Olomouce, Černý se Slavie či Kulič s Chramostou z Mladé Boleslavi, našlo bych se jich více,“ dodává Pavel Vrba. Zvýšený zájem o fotbal v Plzni a podpora fanoušků měly podle Jana Rezka pro tým velký význam.

„My jsme nastartovali je a oni zase nás. Na tomto fantastickém podzimu mají obrovský podíl. Podporu cítíme, je pro nás velkým závazkem do jarní části,“ říká útočník Viktorie. Až na poslední dvě vystoupení s Libercem a na Bohemians je trenér Pavel Vrba s podzimní částí spokojen. „Vyhrávali jsme doma i venku, do jara jdeme z prvního místa. Věřím tomu, žekádr zůstane pohromadě a my uděláme vše pro to, aby se v Plzni hrály poháry i příští rok,“ věří trenér Vrba. Od pátku 26. listopadu mají hráči dovolenou. Všichni dostanou plány a od 15. prosince se budou připravovat individuálně. „Chceme, aby přišli na start jarní přípravy 3. ledna už se solidním základem a my se nemuseli zdržovat nabíráním obecné vytrvalosti. Potom bude následovat příprava v Plzni dlouhá kolem pěti a půl týdne a osmidenní soustředění na Kypru včetně tří zápasů,“ doplňuje Vrba. Fotbalové jaro 2011 pak začne Viktoria Plzeň 27. února domácím duelem s Hradcem Králové.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video