Viola versus Nokia čili Jak se hudebník vypořádal s neurvalcem | e15.cz

Viola versus Nokia čili Jak se hudebník vypořádal s neurvalcem

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(VIDEO) Pohotový, bryskný vtip – jedna z mála účinných zbraní, která platí na neomalence a neurvalce. Vládne jí mladý slovenský violista Lukáš Kmiť, kterého během přednesu Bachovy skladby vyrušil chronicky známý "Nokia tune". Hudebník se se situací vypořádal skvěle.

Umělec nejenže osvědčil smysl pro humor, ale předvedl i improvizační talent. Neváhal přerušit Bacha, zahrál „nokiácký“ motiv a ještě ho rozvinul. Pak už jen s lehkým úsměvem pokrčil rameny a uklonil se.

Před několika dny přerušil rozzlobený dirigent Alan Gilbert těsně před koncem Devátou symfonii Gustava Mahlera poté, co v publiku začala na mobilu vyzvánět „marimba“.

Smysl pro humor nechybí ani herci Kevinu Spaceymu; také on, v roli Richarda III, čelil zvonícímu mobilu. Tentokrát seděl neomalenec v hledišti sydneyského divadla. „Řekněte jim, že nemáme čas,“ křikl na něho panovník z jeviště.

Nezbývá než doufat, že kousek mladého violisty je autentický a nikoli „autentický“, čili z dílny reklamní agentury obhospodařující buď Nokii nebo některého z operátorů.

Sympatická rekace slovenského violisty

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery