Vodárny potichu zvýšily ceny | E15.cz

Vodárny potichu zvýšily ceny

Vodné a stočné na Kladensku patří k nejdražším v České republice.

Překvapení připravily zákazníkům Středočeské vodárny v Kladně. Od začátku února zvýšily cenu vodného a stočného na konečných 74,25 koruny za m3, to je o 5,69 koruny víc než v roce 2009. Rodina s roční spotřebou přibližně sto metrů krychlových, to znamená 100 000 litrů, tak zaplatí za vodu v průměru měsíčně o devětašedesát korun navíc.

Ti, co šetří, zaplatí víc

„Uvědomujeme si, že naše voda je jedna z nejdražších v republice. Je ale superkvalitní, protože ji čerpáme z podzemních zdrojů Mělnické Vrutice,“ vysvětlil finanční ředitel vodárny Pavel Halaš. Důvodem nárůstu ceny je podle něj zvýšení cen energií, o procento vyšší DPH a nižší spotřeba vody. Lidé, kteří s vodou šetří, tak za ni paradoxně platí rok od roku víc.
Novou cenu vodného a stočného společnost ohlašovala k 1. lednu. „Letos jednání trvala déle a rozhodlo se narychlo,“ připustil Halaš.
Kladenského primátora Dana Jiránka, který je zároveň členem dozorčí rady vodáren, nárůst cen nepřekvapil. „Je vyvolán i tím, že bude nutné upravit čištění vody od fosforu a dusíku u Vrapické čistírny,“ řekl. Největší město kraje podle něj sice vlastní kontrolní balík akcií společnosti, rozhodnout o ceně vodného a stočného ale nemůže.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.