Volkswagen Golf Variant: kombík sedmé generace odhalen

Volkswagen Golf Variant (Repro AutoRevue.cz)

Volkswagen Golf Variant (Repro AutoRevue.cz)

Volkswagen Golf Variant (Repro AutoRevue.cz)
Volkswagen Golf Variant (Repro AutoRevue.cz)
Volkswagen Golf Variant
Volkswagen Golf Variant
Volkswagen Golf Variant (Repro AutoRevue.cz)
8
Fotogalerie
Značka Volkswagen uvolnila první oficiální snímky ke svému novému kombi odvozenému ze sedmé generace řady Golf.

Už už by se chtělo hovořit o této novince jako o „sedmé generaci modelu Golf Variant“, ovšem varianta kombi se v modelové paletě Volkswagen Golf objevila až v její třetí generaci, tedy v roce 1993, což bylo dva roky po zahájení výroby výchozího hatchbacku Golf III. Se stejným odstupem přišel také Golf Variant IV (od roku 1999), zatímco Golf Variant V se představil až roku 2007, tedy plné čtyři roky po náběhu Golfu V.

Tuto tradici nejprve porušil dosud nabízený Volkswagen Golf Variant VI, jenž se začal v Evropě prodávat už koncem května 2009, tedy jen několik měsíců po hatchbacku Golf VI. A na tuto tradici navazuje také sedmá generace, takže vám nyní můžeme představit nový Volkswagen Golf Variant VII. Na snímcích vidíme zřejmě lépe vybavený vůz se zážehovým motorem TSI a velkými litými ráfky.

Podobně jako u mezigeneračního srovnání výchozího hatchbacku, ani v případě tohoto kombíku se nic radikálního neudálo. Nejvýraznější změnou je pojetí zadních sdružených svítilen, které jsou v řadě Golf Variant vůbec poprvé dvoudílné, svisle dělené a odkazují spíše na jiné modely Volkswagenu včetně Passatu Variant než na Golf Variant předchozí generace.

Sloupky D jsou i nadále masivní, ale tvarování přilehlých okének i okna ve výklopné zádi je poněkud hranatější než dosud. O pohonných jednotkách ani cenách zatím nebyla řeč, ale lze předpokládat, že nabídka motorů bude kopírovat výchozí hatchback Volkswagen Golf VII. Půjde tedy o dobře známé, přímovstřikové čtyřválce 1,2 TSI s výkonem 85, nebo 105 koní (63, 77 kW), 1,4 TSI s výkonem 122, nebo 140 koní (90, 103 kW) a diesely 1,6 TDI o výkonu 105 koní (77 kW) a 2,0 TDI s výkonem 150 koní (110 kW).

Výstavka Volkswagenu v sekci Golf bude v Ženevě velmi rozsáhlá. Kromě kombíku Variant na ní uvidíme také další nové verze Golf GTD, Golf GTI, elektromobil e-Golf nebo Golf Hybrid.

Zdroj: AutoRevue.cz