Volkswagen Passat GT: Verze pro Ameriku dostane motor VR6 | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Volkswagen Passat GT: Verze pro Ameriku dostane motor VR6

Daniel Havlina - Autorevue.cz

Na veletrhu v Los Angeles se minulý rok objebil koncept Passatu GT, ale překvapivě zůstal bez odezvy ze strany Volkswagenu. Nyní se však vyrojily zprávy, že tento vůz má být součástí modelové řady pro rok 2018 v USA.

Poté, co Volkswagen všechny své americké příznivce na autosalonu v Los Angeles navnadil na Passat GT, nechal je velmi dlouho čekat. Teď se konečně dočkají. Příští rok by se měl ostrý "Pašák" prodávat.

Passat GT ale nepřinese téměř žádné změny, co se týká designu. Značka uvedla, že stále chce prosazovat nynější koncept. Vůz by měl dostat osvědčený motor VR6, naladěný přinejmenším na 280 koní. Podobný výkon má i evropský Passat v nejsilnějším provedení, zde ho však produkuje dieselový motor 2.0 BiTurbo.

Zapomenuté koncepty: Žádný crossover, tohle je off-road kupé od VW

A co dává vozu právo, nosit označení GT? Tak především tužší a sportovnější systém zavěšení, větší kola a menší designové ozvláštnění jak uvnitř, tak v exteriéru. Zůstane pouze pohon předních kol a samozřejmě automatická převodovka.

Debut tohoto vozu zatím nebyl oznámen, příhodným místem se opět zdá autosalon v Los Angeles. Cena by se měla pohybovat někde na hranici 30 000 dolarů.

Autor: Daniel Havlina - Autorevue.cz
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!