Vymodlená hala otevřena

Malí i velcí sportovci již mohou využívat nově otevřenou halu.

Minulý týden v pátek byla slavnostně otevřena dlouhoočekávaná a velmi diskutovaná víceúčelová hala v Králově Dvoře. Studie haly se začala vytvářet už v roce 2003. S velkou slávou se v roce 2005 začalo konečně stavět a sportovci z okolí se těšili na moderní halu. Město investovalo do projektu přes neuvěřitelných sedmdesát milionů, o kterých se stále ještě diskutuje a starosta čelí několika žalobám.
Objekt, který od začátku provázely jen samé nepříjemnosti byl v létě tohoto roku konečně dostavěn a po řádné kolaudaci nyní zpřístupněn veřejnosti. „Jsem rád, že se to po všech těch peripetiích podařilo a halu můžem dnes otevřít veřejnosti,“ uvedl starosta Králova Dvora Karel Mencl. „myslím si, že halu ocení jak sportovci z celého regionu tak především děti, které zde naleznou využití pro svůj volný čas,“ dodává v zápětí starosta Mencl.
Pásku přestřihával společně s poslancem Richardem Dolejšem, který svou měrou významě přispěl na uskutečnění plánu.
O prázdninách začal už v hale trénovat místní florbalový klub, který si nemůže novou halu vynachválit. Mohou se připravovat v kvalitním prostředí a za zápasy necestovat desítky kilometrů. „Je to paráda. Konečně máme své vlastní hřiště,“ uvedl trenér florbalisté Milan Karšňák.