Vyrobí Apple iWatch? Cook rozdmýchává spekulace

Tim Cook (Profimedia)

Tim Cook (Profimedia) Zdroj: profimedia.cz

Tlak na Apple, aby opět jako už dříve přinesl revoluční výrobek, roste. Šéf firmy Tim Cook ale nechce říct nic jasně. Jeho vystoupení na konferenci D11 ale přesto rozproudilo spekulace o hodinkách iWatch a další „velké vizi“.

„Myslím si, že náramek je zajímavý,“ prohlásil Cook na konferenci pořádané technologickým blogem All Things D. Podle něj je ale třeba nejprve přesvědčit zákazníky, že přístroj ve stylu hodinek má smysl.

Cook nechtěl prozradit žádné detaily ano oficiálně potvrdit, že Apple přístroj, pro který se vžilo znační iWatch, skutečně začne vyrábět. Řekl ale, že výpočetní technika, kterou lidé nosí na sobě, má velkou budoucnost. Podle dřívějších neoficiálních informací už Apple na vývoj iWatch vyčlenil více než sto lidí.

Šéf Applu si ovšem neodpustil rýpnutí do konkurence, která vyvíjí podobná zařízení. Brýle Google Glass prý nemají šanci na úspěch. „Sám nosím brýle, protože je potřebuji. Jinak bych nic neviděl. Neznám ale moc lidí, kteří by nosili brýle, aniž by je potřebovali,“ uvedl. Větší uplatnění prý najdou různé senzory, které budou lidé nosit přímo na těle.

Kromě hodinek má Apple i další nápady. Cook sice opět odmítl komentovat roky trvající spekulace o vývoji vlastní televize, jinak ale chystá řadu novinek. „Ta samá kultura a také ti samí lidé, kteří vám přinesli iPhone a iPad, jsou stále tu,“ dodal.

Jasná Cookova reakce tak přišla alespoň na nelichotivé výsledky inspekcí, které firma povedla u svých asijských dodavatelů a která odhalila chybné nakládání s jedovatými chemikáliemi. Novou koordinátorkou Applu pro životní prostředí se stane bývalá šéfka americké státní agentury pro ochranu životního prostředí EPA.