Za vším hledej Marylin | E15.cz

Za vším hledej Marylin

John a Jackie Kennedyovi
John a Jackie Kennedyovi
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jak se tak zdá, Mona Lisa 20. století, jak se někdy Marilyn Monroe označuje, měla zálusk na ještě větší pozici, než je doposud známo. To, že měla románek s tehdejším prezidentem Johnem F. Kennedym, je známo, údajně ale věřila, že se za Kennedyho provdá, a stane se tak první dámou.

Dokonce telefonovala do Bílého domu, aby to sdělila jeho manželce. Tuto a další události ze života slavného prezidentského páru se snaží zmapovat ve své knize These Few Precious Days: The Final Year of Jack with Jackie (Těch pár vzácných dní: Poslední rok Jacka s Jackie) americký novinář Christopher Anderson.

A co paní Kennedyová blonďaté divě odpověděla? Inu, že bude jedině ráda, když herečka převezme její roli. „A přestěhujete se do Bílého domu a převezmete všechny povinnosti první dámy a já se odstěhuju a vy budete mít všechny ty problémy,“ prohlásila prý Kennedyová. Tento incident byl jen jednou z mnoha složitostí v manželství amerického prvního páru nedlouho předtím, než byl Kennedy zavražděn. Kniha mimo jiné líčí, jak Jackie prosila, aby mohla zůstat po boku svého muže i v době hrozícího jaderného útoku, jak pár přestál smrt novorozeného syna Patricka, i to, jak Jackie vydržela mnoho mimomanželských aférek svého muže. A snaží se zodpovědět otázku, zda se pár - Jackie bylo v době Kennedyho smrti 33 a jemu 46 let - doopravdy miloval.

Podle Andersenova výzkumu si Jackie byla velmi dobře vědomá mnoha nevěr svého muže, ale vadila jí jenom Marilyn - ne kvůli samotnému románku, ale proto, že se první dáma bála skandálu, který by ji mohl před veřejností zesměšnit.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.