Začala výstavba druhé etapy projektu Nový Sedlec | E15.cz

Začala výstavba druhé etapy projektu Nový Sedlec

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Konhefr začíná stavět druhou etapu nízkoenergetického rezidenčního projektu Nový Sedlec. Celkem třináct rodinných domů volně naváže na čtrnáct z předchozí etapy, které se právě dokončují. Projekt, jehož exkluzivním prodejcem je Realitní společnost České spořitelny, vyrůstá v severní části obce Sedlec u Líbeznic.

„Jsem velmi rád, že se úspěšně podařilo prodat již téměř všechny domy z první etapy. Developer se proto mohl snadno rozhodnout pro rozšíření výstavby a zahájil druhou etapu, jejíž prodej jsme nyní spustili. Věřím, že i pro tyto domy najdeme v brzké době majitele,“ raduje se z úspěšných prodejů obchodní ředitel Realitní společnosti České spořitelny Miloš Červenka. „Nízkoenergetický projekt Nový Sedlec je velmi kvalitním a žádaným projektem, o který se zajímá řada klientů. Proto jsme se rozhodli uspořádat 17. a 18. června dny otevřených dveří, kde si mohou prohlédnout dokončované domy z první etapy a seznámit s krásnou lokalitou nedaleko Prahy.“

Druhá etapa projektu Nový Sedlec získala v květnu stavební povolení a zahájení výstavby je naplánováno na červen tohoto roku. V Sedlci vyroste celkem pět solitérních rodinných domů a čtyři dvojdomy. Všechny s důrazem na moderní technologie, které maximálně šetří provozní náklady. Samostatné domy jsou stavěny jako 5+kk o obytné ploše od 148 do 180 metrů čtverečních, dvojdomy mají dispozice 4+kk a obytné plochy od 122 do 138 metrů čtverečních. Ke každému z rodinných domů bude náležet zahrada a garáž nebo parkovací stání. Developerem je, stejně jako u předchozí etapy, společnost Konhefr, která je zároveň i generálním dodavatelem stavby. Kolaudace první části této etapy, zahrnující 7 domů, je plánována na prosinec tohoto roku. Dokončení zbývajících domů a jejich předání majitelům proběhne na jaře roku 2012. Z první etapy, která bude kompletně dokončena v srpnu a k nastěhování připravena v září, zbývá prodat pouhé dva domy. V současné době stavebníci dokončují střechy a podlahy, některé z domů se již zateplují.

Celý projekt je dispozičně řešen tak, aby napomáhal maximálnímu šetření výdajů - obytné místnosti se nacházejí v osluněné části domu a obslužné prostory jsou situovány buď na severní straně nebo v centrální částí objektu. Vytápění zajistí tepelné čerpadlo, systém rekuperace umožní výměnu vzduchu včetně možnosti provětrávání domů chladným nočním vzduchem. K úsporám přispěje také masivní zateplení domů a trojitá skla. Všechny domy budou nízkoenergetické s průkazem energetické náročnosti budovy třídy A a svým majitelům výrazně ušetří provozní náklady.

Obec Sedlec u Líbeznic se nachází v okrese Praha-východ ve vzdálenosti dvou kilometrů od severního okraje Prahy. Lokalita s okolními lesy a loukami nabízí klidné bydlení v kombinaci s komfortem velkého města, které je ideální pro rodiny s dětmi. Obec je napojena na systém pražské integrované dopravy. Cesta příměstskou autobusovou linkou na stanici metra „C“ Kobylisy trvá přibližně 13 minut. Obchodní centrum Letňany s multikinem, aquaparkem a fitcentrem je vzdáleno pouhých pět kilometrů po dálnici D8. Sedlec plánuje rozšíření stávající infrastruktury postavením komplexu pro občanskou vybavenost přímo v centru obce.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video