Začala výstavba druhé etapy projektu Nový Sedlec | E15.cz

Začala výstavba druhé etapy projektu Nový Sedlec

Společnost Konhefr začíná stavět druhou etapu nízkoenergetického rezidenčního projektu Nový Sedlec. Celkem třináct rodinných domů volně naváže na čtrnáct z předchozí etapy, které se právě dokončují. Projekt, jehož exkluzivním prodejcem je Realitní společnost České spořitelny, vyrůstá v severní části obce Sedlec u Líbeznic.

„Jsem velmi rád, že se úspěšně podařilo prodat již téměř všechny domy z první etapy. Developer se proto mohl snadno rozhodnout pro rozšíření výstavby a zahájil druhou etapu, jejíž prodej jsme nyní spustili. Věřím, že i pro tyto domy najdeme v brzké době majitele,“ raduje se z úspěšných prodejů obchodní ředitel Realitní společnosti České spořitelny Miloš Červenka. „Nízkoenergetický projekt Nový Sedlec je velmi kvalitním a žádaným projektem, o který se zajímá řada klientů. Proto jsme se rozhodli uspořádat 17. a 18. června dny otevřených dveří, kde si mohou prohlédnout dokončované domy z první etapy a seznámit s krásnou lokalitou nedaleko Prahy.“

Druhá etapa projektu Nový Sedlec získala v květnu stavební povolení a zahájení výstavby je naplánováno na červen tohoto roku. V Sedlci vyroste celkem pět solitérních rodinných domů a čtyři dvojdomy. Všechny s důrazem na moderní technologie, které maximálně šetří provozní náklady. Samostatné domy jsou stavěny jako 5+kk o obytné ploše od 148 do 180 metrů čtverečních, dvojdomy mají dispozice 4+kk a obytné plochy od 122 do 138 metrů čtverečních. Ke každému z rodinných domů bude náležet zahrada a garáž nebo parkovací stání. Developerem je, stejně jako u předchozí etapy, společnost Konhefr, která je zároveň i generálním dodavatelem stavby. Kolaudace první části této etapy, zahrnující 7 domů, je plánována na prosinec tohoto roku. Dokončení zbývajících domů a jejich předání majitelům proběhne na jaře roku 2012. Z první etapy, která bude kompletně dokončena v srpnu a k nastěhování připravena v září, zbývá prodat pouhé dva domy. V současné době stavebníci dokončují střechy a podlahy, některé z domů se již zateplují.

Celý projekt je dispozičně řešen tak, aby napomáhal maximálnímu šetření výdajů - obytné místnosti se nacházejí v osluněné části domu a obslužné prostory jsou situovány buď na severní straně nebo v centrální částí objektu. Vytápění zajistí tepelné čerpadlo, systém rekuperace umožní výměnu vzduchu včetně možnosti provětrávání domů chladným nočním vzduchem. K úsporám přispěje také masivní zateplení domů a trojitá skla. Všechny domy budou nízkoenergetické s průkazem energetické náročnosti budovy třídy A a svým majitelům výrazně ušetří provozní náklady.

Obec Sedlec u Líbeznic se nachází v okrese Praha-východ ve vzdálenosti dvou kilometrů od severního okraje Prahy. Lokalita s okolními lesy a loukami nabízí klidné bydlení v kombinaci s komfortem velkého města, které je ideální pro rodiny s dětmi. Obec je napojena na systém pražské integrované dopravy. Cesta příměstskou autobusovou linkou na stanici metra „C“ Kobylisy trvá přibližně 13 minut. Obchodní centrum Letňany s multikinem, aquaparkem a fitcentrem je vzdáleno pouhých pět kilometrů po dálnici D8. Sedlec plánuje rozšíření stávající infrastruktury postavením komplexu pro občanskou vybavenost přímo v centru obce.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!