Záložník se střeleckým instinktem | e15.cz

Záložník se střeleckým instinktem

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Někdejší záložník prvoligových Válcoven Vladimír Coufal míní, že tehdejší družstvo by mělo na střed současné Gambrinus ligy.

Tažení fotbalových Válcoven z divize až do první ligy pamatuje i dnes třiašedesátiletý Vladimír Coufal. Do týmu přišel z Vítkovic v roce 1973 a přestupu nikdy nelitoval. Vždyť si díky tomu zahrál v sezoně 1976/1977 první ligu.
„Ve frýdecko-místeckém dresu jsem zažil spoustu postupů v řadě za sebou. Když jsme postoupili do ligy, celé město bylo v euforii. Na něco takového se prostě nedá zapomenout,“ uvádí Coufal.

Těžká první liga

První liga je dodnes největším úspěchem frýdeckomísteckého fotbalu. Tehdy Válcíři měřili síly s nejlepšími českými a slovenskými celky. Ovšem v nejvyšší soutěži vydrželi pouhopouhý rok.
„Škoda, že jsme první ligu hráli jen jeden rok. Platili jsme nováčkovskou daň. Chyby dělali hráči i trenér. Nikdy nezapomenu na to, jak trenér Zachar poslal v domácím střetnutí proti Slavii na trávník místo stopera Mariána Lovíška Jána Barčáka, který za chladného počasí nastoupil málo rozhýbaný. Důsledkem byl gól Františka Veselého, byť z pětimetrového ofsajdu, který pomezní rozhodčí neodmával,“ vzpomíná Coufal na nešťastný okamžik.
Nejlepší střelec třetí ligy z ročníku 1974/1975 se domnívá, že tehdejší družstvo Frýdku-Místku by se
v současné Gambrinus lize rozhodně neztratilo.
„Tenkrát měla liga svou kvalitu. Československo získalo titul mistrů Evropy v Bělehradě. Prakticky v každém družstvu hrál nějaký reprezentant. Ve Slovanu Bratislava to byl Ondruš, Masný nebo bratři Čapkovičové. V pražské Dukle doslova ikony československého fotbalu Nehoda, Gajdůšek či Vízek. Znali jsme je jen z televize a znenadání stáli proti nám přímo na hřišti. Kdybychom hráli první ligu v dnešní
době, pohybovali bychom se v klidném středu tabulky,“ říká přesvědčeně Coufal.
Pamětník první ligy ve frýdecko-místeckém dresu bydlí hned nad Stovkami a na domácích zápasech třetiligového týmu chybí málokdy.
„Dlouho už se sice mluví o druhé lize, ale současný kádr na takovou soutěž nemá,“ míní fotbalová legenda.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery