Zastupitelé řekli „ano” směně pozemků s Unimexem | E15.cz

Zastupitelé řekli „ano” směně pozemků s Unimexem

V úterý 16. února jihlavští zastupitelé velkou většinou hlasů schválili směnu městských pozemků se společností Unimex v oblasti za nemocnicí.

Investor, který chce v místě stavět obchodní centrum a se záměrem právě u zastupitelů už dvakrát narazil, dostane pozemky po obou stranách Vrchlického ulice výměnou pozemek za stanicí záchranné zdravotnické služby a menší parcelu poblíž obchvatu.

Na získaném pozemku město může zřídit novou spojnici mezi sídlištěm Za Prachárnou a Vrchlického ulicí. Současný chodník stojí v cestě plánovanému novému pavilonu nemocnice. „Je to jediné spojení sídliště s nemocnicí. Kdyby ji zavřeli, měli by ji každopádně nahradit jinou cestou. Bydlí tam spousta rodin s malými dětmi, hodně důchodců, a ti by bez téhle cesty museli obcházet celou čtvrť až na křižovatku u hřbitova,“ uvedla Jihlavanka Helena Tůmová.

Cesta tedy zřejmě bude. Unimex získal pozemky, které mu v případě stavby obchodního centra významně pomohou. O samotné možnosti centrum stavět ale na úterním zastupitelstvu rozhodnutí nepadlo. Po schválení výměny a upravení projektu investorem se však zdá, že město a Unimex spějí k dohodě. Firma v plánech budovy snížila a zmenšila celkovou prodejní plochu.

Zásobovací auta už by nyní nemusela jezdit pod okny obyvatel sídliště. Větší diskuse směně se na zastupitelstvu nevedla. „Tak významná věc je předjednaná, obě strany musí znát svoje zájmy. Bylo by technicky nemožné vyjednávat v průběhu schůze,“ uvedl mluvčí magistrátu Radek Tulis.

Proti stavbě obchodních domů na volném prostranství protestovali obyvatelé lokality formou petice.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.