Zdeněk Nehoda: Ostrava není žádný konec světa | E15.cz

Zdeněk Nehoda: Ostrava není žádný konec světa

Mistr Evropy z roku 1976, někdejší agent Pavla Nedvěda Zdeněk Nehoda se přestěhoval z Prahy do Ostravy.

Věta o tom, že Zdeněk Nehoda žije v Ostravě, vyvolává i o velkých znalců fotbalu údiv. „Samozřejmě, všichni se tomu diví. A Ostraváci to nemůžou pochopit ještě víc než Pražáci,“ směje se Zdeněk Nehoda. Sedíme spolu v Nehodově restauraci jménem Stella Marina na Sokolské ulici v centru města. „Samozřejmě za vším hledej ženu,“ začíná své vyprávění Nehoda na téma, jak se do Ostravy vůbec dostal. „Po mých rodinných problémech kolem roku 2004 jsem se seznámil se svou současnou manželkou. Je z Ostravy a my jsme řešili, kde budeme žít.Rozhodlo i to, že Nehodova paní má v Ostravě své firmy. Nehoda, který bydlel pětatřicet let v pražských Dejvicích, se přestěhoval na ostravskou Nádražní třídu nedaleko bývalého dolu Jindřich. Pak se trochu nudil, a tak si pořídil italskou restauraci. Hlavním rádcem se mu stal jeho kamarád Emanuel Ridi, známý vařením na Primě.

Víkend? Beskydy

„Moji známí se ptají, jestli se tady dá žít. Já jim vysvětluji, že Ostrava není žádný konec světa,“ říká Nehoda o reakcích svých přátel. Do Prahy jezdí Nehoda pravidelně pendolinem, na které nedá dopustit. Pokud potřebuje někam dál do světa, letí z Mošnova do Vídně a odtamtud už lze cestovat kamkoli. Víkendy se naučil Nehoda trávit tak, jak tisíce Ostravanů. Totiž v Beskydech nebo Jeseníkách. „S manželkou pobýváme často v Rožnově, ve Frenštátě, jezdíme na Pustevny nebo na Čeladnou. „Jsou to nádherná místa,“ pochvaluje si fotbalový internacionál Nehoda.
Na druhé straně přiznává, že když otevřel ve svém bytě v době nedávných inverzí okno a nadýchl se „toho kyselého“, tak to příjemné nebylo. Nehoda připouští, že ještě ani nebyl na radniční věži, či v Dolní oblasti a obdobných ostravských zvláštnostech. Za moc pěknou však považuje ostravskou Zoo, kterou navštěvuje s vnukem, rád se také vypraví na sportoviště do Hornického muzea a na Landek. Tento měsíc Nehoda své bydlení v centru opouští a stěhuje se do nově postaveného domu v nedalekém Petřvaldě. „Tak nějak jsem se tady zabydlel. Známé tady mám, už tady asi zůstanu nastálo,“ přemýšlí Nehoda. A zdůrazňuje, že je Moravákem z Hulína, kde se narodil v roce 1952.

Fotbal? Nechybí

Nehoda chodí pravidelně na Baník.„Jsem kamarád s Vernerem Ličkou , kopali jsme spolu za nároďák. A Tomáš Petera a Jakub Kahoun? Chodili do školy s mým starším klukem, znám je odmalička, znám i jejich rodiče,“ popisuje Nehoda svůj vztah k ostravskému klubu, který je podle něj jedním z horkých kandidátů na titul. Poté, co nejslavnější Nehodův chráněnec Pavel Nedvěd ukončil kariéru, zastupuje Nehodova firma stálefotbalisty jako Tomáš Marek nebo Tomáš Necid. „Firmu jsem víceméně svěřil klukům, moc se neangažuji a žiji si tady svůj klidný život,“ říká Nehoda spokojeně. „Moc mi to vyhovuje. Hlavně žádný stres,“ usmívá se Nehoda.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.