Žena neukočírovala párty svolanou přes internet | E15.cz

Žena neukočírovala párty svolanou přes internet

Facebook
Facebook
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, kmb

Soukromou party, na kterou dorazilo několik stovek lidí a svolavatelce se vymkla z rukou, museli ve středu večer v Orlové na Karvinsku rozehnat policisté. Příchozím se ale domů nechtělo a chovali se agresivně. Na zasahující policisty začali házet kameny i dlažební kostky. Policie pět z nich zadržela. Potvrdila to mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Podle policie vše začalo na sociální síti. Přes ni žena pozvala lidi na večírek, který pořádala na pronajaté zahradě. Účast dokonce podmiňovala vstupným a na zahradě měla i stánek s prodejem alkoholu. Zájem o mejdan byl ale překvapivě velký. Na síti účast přislíbilo 2 500 lidí, několik stovek pak skutečně dorazilo na místo. „Žena ale přestala situaci zvládat. Přiznala nám to už při našem příjezdu,“ řekla mluvčí.

Policii na místo přivolali sousedé, kterým se nepovolený večírek nelíbil. Všichni hosté se totiž na zahradu nevešli a roztahovali se na okolních pozemcích. Navíc zablokovali cestu. „Lidé, kteří přijeli, začali dělat výtržnosti, rušili noční klid, blokovali komunikaci a začali být agresivní. K tomu nechyběla hlasitá hudební produkce,“ uvedla mluvčí.

Počet účastníků se dál zvyšoval. Proto byli na místo povoláni policisté ze speciální pořádkové jednotky. „Účastníci ale vůbec nereagovali na výzvu, aby prostor divoké party opustili. Naopak někteří začali být velmi agresivní. Na policisty začali házet kameny a dlažební kostky, převraceli kontejnery, rozbíjeli sklo, převraceli dopravní značky a vulgárně vyřvávali. Kámen zasáhl i policejního psa,“ řekla Viačková.

Následné opakované potyčky si vyžádali pět zraněných policistů, které zasáhly kameny a dlažební kostky. S pouty na rukou skončil stejný počet lidí. Tři z nich putovali nejprve na záchytku. Podle dechové zkoušky měli v krvi víc než dvě promile alkoholu. Všichni jsou podezřelí z přestupku. „Neuposlechli výzvy úřední osoby a rušili noční klid,“ vyjmenovala mluvčí.

Prodej vstupenek a občerstvení pro "pár přátel"

Před přestupkovou komisí pak skončí i žena, která nepovolenou akci svolala. „Měla dopředu přemýšlet, do jakých rozměrů může akce narůst,“ dodala mluvčí. Žena se hájila tím, že pozvala jen pár přátel. Její verzi ovšem vyvrací fakt, že prodávala vstupenky a občerstvení.

Podobná událost se stala nedávno v Děčíně. Šestnáctiletý mladík na Facebooku zveřejnil pozvánku na party v domě svých rodičů, nečekal ovšem, že mu na ni přijde téměř 200 lidí. Sousedé přivolali policisty a akci nakonec rozpustil mladíkův otec, který dorazil domů.

Do České republiky tento fenomén dorazil s jistým zpožděním. Již před více než rokem se v Německu udál případ, který by měl sloužit všem zakladatelům akcí na Facebooku jako výstraha. Na oslavu šestnáctých narozenin dívky jménem Thessa v Hamburgu tehdy přišlo 1 500 lidí. Na stránce jich přitom účast přislíbilo 15 tisíc. Problém byl v tom, že dívka označila akci jako veřejnou a nikoli viditelnou jen pro své přátele. Události nabraly spád, když si vtipálci a recesisté začali její pozvánku přeposílat. Při akci tehdy asistovalo sto policistů.

Autor: ČTK, kmb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.