Zranění pokazilo gymnaziádu | E15.cz

Zranění pokazilo gymnaziádu

Jan Suchan

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Táborská atletka Lucie Šetelíková reprezentovala na gymnaziádě v Kataru v běhu na dvě stě metrů. Kvůli zdravotnímu stavu ale do finále nepostoupila.

Talentovaná táborská sprinterka Lucie Šetelíková obsadila na gymnaziádě v katarském Dauhá na dvousetmetrové trati v konkurenci jednadvaceti závodnic čtrnácté místo.
„S časem, který jsem zaběhla v létě, bych na finále klidně měla. Od srpna jsem čtyři měsíce téměř neběhala. Měla jsem zánět v nártu,“ líčí své trable šestnáctiletá sportovkyně. „Na trávě jsem se začínala rozbíhat až tak tři týdny před závody, náročnější trénink jsem zkusila až čtrnáct dní předem a na tartan jsem si troufla až v Kataru,“ popisuje.
Do rozběhů nastoupilo jednadvacet středoškolaček ze šestnácti zemí. „Co se týče konkurence, byly to nejlepší závody, kterých jsem se zúčastnila. Třeba černošky byly výborné,“ ocenila Šetelíková kvalitu soupeřek. „I proto si myslím, že umístění není špatné,“ dodala. Dorostenecká mistryně republiky v sedmiboji zůstala jako jediná z české pětičlenné atletické výpravy bez finálového umístění.

Zážitky z jiného světa

Z katarského Dauhá si studentka prvního ročníku táborské obchodní akademie přivezla i plno dojmů. „Všechno bylo úplně jiné. Jejich život je zcela odlišný. Třeba si více váží peněz nebo staveb. Například Chalífův stadion, na kterém jsme závodili, je nádherný,“ všimla si táborská atletka.
Pořadatelé gymnaziády připravili pro všech patnáct set účastníků i mimosportovní program.

„Jeli jsme do pouště na velbloudí závody. Někteří z nás se mohli projet i sami. Já však byla v jednom z posledních autobusů, a tak jsem se k tomu nedostala. Spíš jsem měla strach, aby na nás zbyl oběd, který tam byl přichystaný,“ dodala s úsměvem.

Hlavní disciplínou táborské naděje je sedmiboj, v němž si pro příští sezonu neklade jednoduché cíle: „Chtěla bych prolomit hranici pěti tisíc bodů. A pokud budu zdravotně v pořádku, chci bojovat o vítězství na mistrovství republiky,“ přeje si Šetelíková.

Autor: Jan Suchan

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video